ASP.NET profily a role   otázka

ASP.NET WebForms

Dobrý den,

právě se učím ASP.NET a zajímá mě: co se v praxi používá častěji, uživatelské účty realizované pomocí dodané databázové logiky Microsoftem nebo vlastní poskytovatel profilů?

Dělám projekt, který po mě někdo převezme, tak nechci aby mě ukamenoval, když mě uvidí na ulici.

A druhá věc, pokud se rozhodnu pro vlastní logiku a poskytovatele, tak jak je to s rolemi?

Co musím udělat, abych mohl napsat vlastního poskytovatele rolí?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tak pokud se ASP.Net teprve učíte,tak se do takhle složitého úkolu rozhodně nepouštějte.Já osobně používám providera od Michala Valáška,ale samozřejmě vždy záleží na konkrétní potřebě a kde bude projekt využíván.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Nepříjde mi, že by vlastní provider byl až tak složitá věc... Každopádně spíše mě zajíma, jak se to dělá v praxi...?

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

Tak pokud není těžká,tak proč se pak ptáte?Asi nevíte oč jde,když si myslíte,že jde o trivální věc.V praxi je to různé,záleží na dané implementaci v prostředí zákazníka - zda používá AD,LDAP nebo chce mít autentizaci separovanou pouze na webapp.Pak se používá buď vlastní provider(méně často),pak vestavěný provider od Microsoftu a nakonec provideři od třetích stran - například zmíněný od Altaira.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback