web versus SQL   otázka

VB.NET, WinForms, Databáze

Zdravím všechny,

měl bych dotaz ohledně návrhu řešení. Mám Winform aplikaci, která pracuje s daty SQL serveru. Nyní potřebuji funkčnost rozšířit i pro prohlížení dat přes internet. Data na webu by se měla pouze prohlížet, nikoli modifikovat, kromě přístupových hesel apod., navíc na webu není potřeba vystavit všechna data, které obsahuje SQL, ale pouze určitý výběr. Napadlo mě řešení vytvořit pro web vlastní SQL instanci, do kterého by se potřebná data nahrávala, do XML se mi moc nechce kvůli množství dat. A teď k otázce. Uvažuji správným směrem, nebo mám hledat jiné řešení? Pokud by to byl správný směr, můžu donutit oba SQL k automaticé aktualizaci dat nebo to musím dělat "ručně"?

díky za reakce

M.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Pokud máte na SQL Server vyhrazen vlastní počítač, rozhodně bych doporučil ponechat jednu instanci pro Windows Forms i ASP.NET aplikace. Předpokládám, že Windows Forms aplikace má i aplikační server (klasická 3-vrstvá architektura) a nepřistupuje do databáze přímo.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Bohužel SQL běží na serveru, který je určen pro provoz celé firmy. Právě z tohoto důvodu se mi moc nechce do vystavení SQL do internetu ...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

V tom případě bych doporučoval vyhradit vlastní server pro SQL, nebo zvážit nasazení některé z virtualizačních technologií, jako například Hyper-V. Replikace se mi moc nepozdává.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback