deklarace proměnných u použití Doplňku xlam   otázka

VB6/VBA

Zdravím,

mám hodně xls souborů s makry. Používám procedury a finkce, které se mi ve většině opakují a proto, abych nemusel při každé úpravě procedury (nebo fce) otvírat všechny xls, řešil jsem to použitím doplňku xlam, do kterého jsem nakopíroval opakované procedury. Teď pri vytvoření nového xls nastavím ve VBA do referenčních daný xlam. Natrefil jsem ale na problém s "viditelností" proměnných. Pokud jsem proměnnou deklaroval jako public v modulu *.xls tak ji neviděl doplněk xlam, ale pokud jsem ji deklaroval jako public v modulu xlam, debug proběhl v pořádku. Jak to ale mám vyřešit v případě, že stejně pojmenovanou proměnnou potřebuji mít deklarovanou jak v xlam tak v xls? Jak zajistit aby se mi hodnoty proměnných přenášely i mimo subprojekty, tzn. mezi procedurou v xls a procedurou v xlam připojeného jako referenční k xls?

Heh, snad jsem to nepsal moc lamersky :-/

Dík za pomoc

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

místo Public zkuste Global

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Dikyyy. Už to fachčenko, včetně konstant a typů. Jen mě zaráží, že jsem v nápovědě a ani v literatuče syntaxi "Global" nenašel.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback