VB6 či VB.NET   zodpovězená otázka

VB6/VBA

Dobrý den,

Chtěl bych Vás znát názor na tyto dva na sebe navazující jazyky, VB6 nepotřebuje žádné runtime soubory (od XP tuším), proto si myslím, že na jednodušší programy je lepší mít VB6, než vb.net, který potřebuje .net framework rozhraní nainstalované. Základy jsem se naučil ve VB6 a ted postupně přecházím na vb.net, ale nechápu výchozí nastavení VB.net 2010, kde se vše programuje pro rozhraní .net framework... ano možná je to dobré, ale kdybych chtěl takový program někomu poslat, tak si ho otevře jen hrstka, protože stále ještě většina má 2.0, 3.5, nebo vůbec žádný (plus pro vb6 programy). Naštěstí tam je ale volba přenastavení na nižší rozhraní .net framework, takže to není zas takový problém. Vím, že je VB6 zastaralý, ale pořád se v něm dá slušně programovat a programy se spustí všude. Dle mě, pokud neděláte složité programy s databázemi a funkcemi, které podporují už jen nové verze, je volba spíše VB6.

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

VB.net 2010, kde se vše programuje pro rozhraní .net framework...

myslel jsem .net framework 4, zapomněl jsem napsat číslici.

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

VB6 potřebuje runtime soubory stejně jako VB.NET, akorát jsou ve Windows XP integrované a nejsou tak velké. Je jedno jestli jednodušší nebo složitější programy, vyvíjet dnes cokoliv ve VB6 je naprostá hovadina. Výchozí nastavení má být jako co? Všechny aplikace psané v .NET verzi Visual Basicu (7.0 - 10.0) vyžadují .NET Framework. To že ho někdo nemá nainstalovaný je jeho problém, jednak se může instalovat automaticky v rámci Microsoft Update a jednak ho vyžaduje spousta aplikací. Ve VB6 se NEDÁ slušně programovat už jen proto, že nepodporuje (podporuje částečně) základní věci z OOP. Takže verdikt zní VB6 jednoznačně NE ať jde o cokoliv (s vyjímkou maker aplikací Office).

nahlásit spamnahlásit spam 2 / 2 odpovědětodpovědět

U těch maker bych si nebyl tak jistý, .NET proniklo i do VBA.

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

Ano, o VSTO vím, ale myslím, že stále drtivě převažují stará VB6 makra.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback