Chyba v budíku   otázka

VB6/VBA

Dobrý den, již několikátý den bádám v čem může být chyba. A proto prosím o pomoc. Jedná se o budík, ale potíž je v tom že má nastavený AM a PM, ale reálný čas je evropský tedy 24h. tady přikládám cody:

Private Declare Function Playwave Lib "winmm.dll" Alias "sndplaySoundA" (ByVal lpszSoundN As String, ByVal uflags As Long) As Long

Private Sub Form_Load()
Timer1.Enabled = True
Timer1.Interval = 1
Timer3.Enabled = True
Timer3.Interval = 1
  
End Sub

Private Sub LBL3_Click()
Timer2.Enabled = False
Timer4.Enabled = False
LBL2.Caption = "Budík je vypnutý"
End Sub

Private Sub LBL4_Click()
Timer2.Enabled = True
Timer2.Interval = 1
LBL2.Caption = "Budík je zapnutý"

End Sub

Private Sub Timer1_Timer()
LBL1.Caption = Time
End Sub

Private Sub Timer2_Timer()
If Time = (TXT1.Text) & ":" & (TXT2.Text) & ":00 " & (TXT3.Text) Then
Timer4.Enabled = True
Timer4.Interval = 3000
End If

End Sub

Private Sub Timer3_Timer()
If OPT1 = "1" Then
TXT3.Text = "AM"
Else
TXT3.Text = "PM"
End If
End Sub

Private Sub Timer4_Timer()
Call Playwave("C:\Documents and Settings\Dumik\Plocha\Kalkulačka pro ZPR\Budík\", 3)
End Sub

předem moc děkuji

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Proč to není ve VB.NET, kde by to bylo 3x jednodušší a bez Windows API?

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

Asi jediný důvod proč to není v VB.net je ten že v něm neumím.Ve škole se učíme zatím jen VB6 (VoŠ-Šumperk)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Nějaká škola v dnešní době vyučuje VB6? To je skutečně nehoráznost, pak to školství vypadá tak jak vypadá. Doporučuji vám okamžitě to zapomenout a přejít na VB.NET, VB6 nikdy potřebovat nebudete. A nemá cenu v tom cokoliv řešit. Pokud znáte alespoň základy VB6, bude přechod na VB.NET otázkou maximálně měsíce.

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

Pokud Vás tohle překvapuje, pravděpodobně byste byl velmi šokován, kdybyste věděl, jak vypadá situace na většině škol, které se tváří jako školy pro budoucí programátory.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Bohužel se vyučuje. Já jsem v 1 ročníku na druhý rok jsem si zvolil také programování, takže mi nic jiného nezbývá než se VB6 naučit... Na VB.net se také kouknu a budu se jej doučovat,ale tento budík je mou závěrečnou prací + ještě jedna věc. Jinak já jsem začátečník v programování

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

To je naprosto katastrofální. Co se týče problému, nevím co má konkrétně aplikace dělat, ale je zbytečné mít tam 4 Timery. Bohatě stačí jeden.

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

Aplikace má zobrazovat reálný čas v Labelu, pak 2 textboxy na nastavení času (kdy má zazvonit, jako na normálním budíku). Dále další label na zobrazení zda je budík zapnutý nebo vypnutý.To je tak asi vše. Pomáhal jsem si tutoriálem (odkaz pošlu na mail)jinak opravdu nevím.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Pro porovnání času musí být čas zkonvertován do stejného formátu např. pomocí funkce Format nebo CDate. Např.:

If Time = CDate((TXT1.Text) & ":" & (TXT2.Text) & ":00 " & (TXT3.Text)) Then

Kdysi jsem dělal něco podobného. Myslím si, že mnohem lepší by bylo přímo do textboxu zadávat čas ve 24 hodinovém formátu. A aby vám uživatel do textboxu nepsal blbiny, tak je lepší čas budíku měnit jenom pomocí tlačítek Up a Down. Takové dvojtlačítko získáte např. přidáním komponenty "Microsoft Windows Common Controls-2 6.0(SP4)" do vašeho projektu. Ale múžete jej vytvořit i pomocí dvou tlačítek. U funkce sndplaySound lze nastavit režim, který bude zvuk přehrávat stále dokola. Pro zastavení zvuku místo názvu souboru zadáte hodnotu nula. Viz. dotaz více zvuků najednou.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback