změna umístění konponenty   zodpovězená otázka

VB.NET, WinForms

Dobrý den,omlouvám se že zase obtěžuji díky své nevědomosti.Nejde měnit pozici komponent za běhu programu,zkoušel jsem tento kod ale nejsem na svém pc tak se omlouvám za chyby píšu z hlavy

if cislo=120then
picturebox.size=picturebox.size.white(20,20)
end if

toto je jen ukázka, kod se tvářil,jak že funguje ale jen při psaní po kompilaci nozmálně podtrhl jako chybu

pokud to někdo umí prosím zkuste poradit babral jsem se s tim od 6 ráno a nic se mi nepovedlo

děkuji (omlouvám se za chyby jsem na PC ve škole a je v dezolátnim stavu včetně přeházené klávesnice a linuxu který místo některých písmen píše čísla)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Myslím, že treba byť pozornejší pri písaní kódu a nevyhovárať sa na klávesnicu a PC. PictureBox určite nemôže mať vlastnosť size.white. PictureBox môže mať jedine vlastnosť width (šírka), alebo height (výška). Syntaxa je potom

PictureBox.Width=20
PictureBox.Height=20

Naozaj treba dávať pozor na to, čo píšeme, pretože takéto chyby sú jednoducho v programovaní neprípustné a keď chcete programovať dobre, tak sa jednoducho musíte naučiť základné vlastnosti komponentov a vlastne aj celého prostredia.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

děkuji za radu ale tím změním jen velikost to již umím,myslel jsem že jde měnit poloha ale pokud nejde omlouvám se,jediné z čeho mám možnost se učit je tento web

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

Ale samozřejmě i poloha lze (jako snad téměř u všech ostatních controlls) měnit, ovčem ta vlastnost se nejmenuje "size.white", což v překladu znamená "velikost.bílá"???, ale musíte nastavit vlastnost .top resp. .left, které udávají polohu levého horního rohu controlls, nebo společně můžete nastavit obojí naráz přes vlastnost

PictureBox1.Location = New Point(100, 150)

A stejné vlastnosti najdete i u ostatních komponent.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět
PictureBox.TOP = 20
PictureBox.Left =20

nahlásit spamnahlásit spam -2 / 2 odpovědětodpovědět

Děkuji vám za rady,chybama se člověk učí,ale koukám že někdo jich za jeden den udělal moc (třeba já :o))

nahlásit spamnahlásit spam -2 / 2 odpovědětodpovědět

trakale... ty ses debil co si nakopíroval NARRATOR z visty.. a napsal do něj roman trakal což umí každej debil.... že tu sereš normální lidi stím už nic neudělám...ale nauč se aspoň HTML aby si mohl říkat že si programátor...nikomu neříkej jak si dobrej...každej ví opak...

P.S. gidi pozdravuje

ICQ: 293-724-440

www.bohmweb-unas.cz

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

Vážený, mohu Vás ubezpečit, že kolega Trakal rozhodně normální lidi na tomto Webu svými příspěvky nepobuřuje a, na rozdíl od Vás, svými příspěvky neotravuje a nikoho neprovokuje. A pokud Vy si musíte své ego léčit podobnými výlevy, jako jste předvedl ve svém příspěvku, je mi Vás především líto a hlavně bych vás chtěl požádat za sebe, ale věřím, že i za ostatní návštěvníky, abyste si našel pro svá hanlivá a hrubá sdělení jiné médium - tato fóra nejsou určena na prepubertální výlevy psychicky nedovyvinutých jedinců, nýbrž pro komunitu lidí, která má zájem vzájemně si vypomáhat při objevování krás a vymožeností technologií spojených s programováním v jazyce VB.NET.

Děkuji za pochopení.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

nikoho neotravuje ? neznáteho - buďte rádi...až se vám vyspí se starou budete vědět o co jde... a kdyby chtěl i vás tak taky...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Pokud máte s kolegou Trakalem problémy toho rázu, na straně jedné mohu chápat Vaše hnutí mysli, které vedlo k napsání výše zmiňovaného příspěvku, na straně druhé byste si ale i Vy mohl uvědomit, že fórum zaměřené na programování ve Visual basicu asi nebude tím pravým místem pro řešení ryze soukromých osobních sporů - tím méně pak, pokud při tom musíte užívat slovníku, který jste užil.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

hoši prostě a jednoduše trakal je umaštěnej buzík

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

hele chlape...oproti němu sem učiněnej bill gates ... když někdo kdo chce dělat ve VB řekne že linux je sračka...tak proč machruje ?

protože je to jenom gay... on neví co říká..

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Vážení, nemohu, než zopakovat, co jsem již jednou napsal - je mi Vás skutečně líto, ale s tím se asi nedá nic moc dělat (bohužel, komu není s hůry dáno,...)

Zvyšujte si tedy, i nadále, své sebevědomí obhroublými příspěvky. Bohužel je vidět, že žádat Vás o trochu té slušnosti nemá pražádnou cenu, opouštím proto diskusi s Vámi a přeji Vám (i nám všem), abyste co nejdříve dospěl.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

tady někdo dlouho nedostal na píču...no trakal není na světě jedinej jak koukám...má i své uklouzané kamarády...no začnu teda trakalem...

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

Je mi upřímě líto že se sem kuli mne vetřel jeden z nejmenovaných individuí který se mne snaží pomlouvat,vim že toto forum není pro řešení osobních utoku ale musím obhajovat svou čest,s jeho holkou sem nespal ani nic jiného co tu plácnul a k plagiatorství bych se taky chtěl vyjádřit,veškeré kusy kodu sem vymyslel a nebo ste mi je potadili všichni zde na foru a i nápad se minul učinkem a dopadl tak jak dopadl,to ale neznamená že sem něco kopíroval to si vyprošuji!

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback