Debug / Release   zodpovězená otázka

VB.NET, Visual Studio

Dobrý deň, používam Visual Studio 2010 Ultimate a ked spustím Build vytvorí sa skompilovaný .exe v zložke bin\Debug. Všimol som si ale aj zložku Release ale vtej sa mi vytvoril o 4kb menší .exe a sním ešte aj knižnica XmlSeliarizers. Viete mi prosím niekto poradiť či stačí si vybrať ten súbor z Debug a publikovať ho alebo je potrebné publikovať ten z Release aj s tou .dll knižnicou ? prípadne budem vdačný za vysvetlenie či je medzi tími dvomi .exe aj niaky rozdiel :)

Predom dakujem za odpoved

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Pro distribuci používejte vždy to ze složky Release. Debug verze je určená pro ladění, neobsahuje optimalizace, atd.

nahlásit spamnahlásit spam 2 / 2 odpovědětodpovědět

Dakujem za odpoved, viete mi ešte poradiť či je potrebné pribaliť aj knižnicu XmlSerializers ktorá bola vytvorená v zložke Release spolu so skompilovaným .exe ?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

To bude nejspíš důsledek nějakého nastavení, raději bych ji ale k tomu přibalil.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Kde se prosím nastavuje aby byla složka debug funkční? Mě se vše generuje pouze do Release.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

V "Compile" ve vlastnostech projektu

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

To záleží na tom, pokud máte vypnuto Show advanced build configurations. To je výchozí nastavení u profilu "Visual Basic Developer". Potom to funguje tak, že při klasické kompilaci během ladění (F5) se to cpe do složky Debug a do složky Release pouze při vybrání Build nebo Rebuild z nabídky Build. To je 100x lepší než například v C#, kde se Debug/Release ve výchozím stavu vybírá ručně z rozbalovacího seznamu.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback