Serial   otázka

VB.NET, ASP.NET WebForms

verze serialu:(http://www.vbnet.cz/clanek--105-zaciname...

zdar zase potřebuji poradit věnuji se zdejší seriálům a docela se na nich rychle učím ale objevil se jeden problém a to propojení stažené databáze z vytvořeným projektem podařilo se mi připojit databáze Roles,Users,UsersInRoles ale nic více proto se chci zeptat neřešil jste někdo stejný problém jako já a pokud ano jak jste ho vyřešili zároveň by se chtěl zeptat jestli někdo tento projekt nemáte vytvořený že bych svoje chyby když tak opravil podle vašeho funkčního projektu díky za komentáře ;)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Zkuste lépe specifikovat co přesně Vám nejde,respektive v jakém kroku skončíte,jakou chybu obdržíte,atd.Takto Vám opravdu nelze poradit.Jelikož jsem taky jednou podle tohoto článku zkoušel programovat,tak si pamatuji,že vše fungovalo,pokud člověk postupoval "správně"..

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

skončil jsem v téhle části "Výhodou ASP.NET je ale to, že si providery můžeme napsat sami. Dokonce to ani nemusíme dělat, protože už to někdo většinou udělal za nás. Tentokrát to byl Michal Altair Valášek, který napsal sadu velmi pěkných providerů - Altairis Simple Web Providers. Tento odkaz otevřete a stáhněte si je (položka AltairisWebProviders-1.0.0-bin.zip). Archiv rozbalte a přidejte do projektu složku Bin:

K zapamatování: Všechny knihovny, které webová aplikace využívá, patří do složky Bin.

Příprava tabulek pro Altairis Simple providery

Vestavění provideři si umí tabulky vytvořit sami (a pokud chcete, můžete je vygenerovat i ručně a přesměrovat vestavěné providery do své databáze v konfiguračním souboru web.config). Pokud je mermomocí chcete použít, můžete, jediné, co se bude lišit, je právě příprava databáze. Zbytek bude úplně stejný, vše bude fungovat tak, jak má, akorát se uživatelské údaje budou ukládat trochu jinak.

Zpět ale k věci - z Altairis Simple Web Providers použijeme dva - Membership a Roles. Musíme jim vytvořit příslušné tabulky, přesný návod najdete v dokumentaci k providerům, která je ke stažení na stejné stránce.

Zkopírujte si tento SQL skript do schránky a spustíme jej proti naší databázi:"

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

No a co je na tom nepochopitelného? Vždyť to máte popsané téměř step-by-step.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

vytvořil jsem složku bin do které jsem nahrál databázy Altairis.Web.Providers.dll potom jsem otevřel web.config kde jsem nahrál

<roleManager enabled="true" defaultProvider="MyRoleProvider">

<providers>

<clear/>

<add name="MyRoleProvider" type="Altairis.Web.Providers.SimpleSqlRoleProvider"

connectionStringName="MyConnectionString" />

</providers>

</roleManager>

<membership defaultProvider="MyMembershipProvider">

<providers>

<clear/>

<add name="MyMembershipProvider"

type="Altairis.Web.Providers.SimpleSqlMembershipProvider"

connectionStringName="MyConnectionString" />

</providers>

</membership>

ale nic se nestalo tak jsem skusil nahrát spodní příkaz místo těch dovu horních

<profile enabled="true" automaticSaveEnabled="false" defaultProvider="MyProfileProvider">

<providers>

<clear />

<add name="MyProfileProvider" type="Altairis.Web.Providers.SimpleSqlProfileProvider"

connectionStringName="MyConnectionString"

tableName="UserProfiles"

keyColumnName="UserName"

lastUpdateColumnName="LastUpdate"

/>

</providers>

<properties>

</properties>

</profile>

a vytvořilo mi to tabulky Roles,Users,UsersInRoles ale to my nechceme my chceme Membership a Roles ten druhý mám ale jenom když použiju poslední příkaz

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tabulky Membership neexistují..membership je když už,tak třída která implementuje přihlaš.logiku.Vy musíte spustit sql skripty ve vaší DB,tím se vytvoří potřebné tabulky a následně upravit web.config,dle návodu..poté Vám musí vše chodit(samozřejmě vytvořit uživatele,popřípadě role).Zkuste se učit trochu pomaleji,ať rozumíte tomu,co děláte.Takto evidentně jen kopírujete kód a nevíte co sám o sobě dělá - což není ten nejlepší způsob.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Dobře databaza ještě tak moc neumím mrknu se na jeden článek který by mě mohl osvětlit všechny nejasnosti. Co se týče toho článku tak jsem to pochopil očividně jinak skrz mojí neznalost a omlouvám se ale zase jsu názoru že se nenaučím lépe než praxí učím se rád chybama :) učil jsem se tak i ostatní programovací jazyky díky za radu mrknu se na to ;)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

S tim souhlasim.ale přeci jenom to chce,abyste znal alespon pojmy a tak věděl o čem se vůbec mluví.Já jinak také zastávám názor,že se člověk nejlíp naučí praxí,zkoušením věcí a tak dále...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

ok kdybych něco nevěděl tak se kdyžtak ještě ozvu dík za rady ;)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback