Více formulářů   otázka

VB6/VBA

Dobrý den. Již jsem se zde zmínil o mém programu Schizophrenia.

Mám takový dotaz o zobrazení jednoho formuláře ve kterém jsou určité objekty odkazující na jiný formulář. Když na ten daný objekt kliknete zobrazí se druhý formulář, ale nemůžete pracovat s tím prvním formulářem. Vžy když na něj kdekoliv kliknete, zabliká ten druhý. Nevíte jak to udělat, aby byli přístupné oba dva? Jo a ještě jedna věc. Mám otevřené dva formuláře. A chtěl bych vědět jestli jde udělat něco jestli se ten první formulář při načtení způsobí, že se ten předchozí zavře. Předem děkuji.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

1)

Druhý formulář musí být nemodální. Parametr style v příkazu Show není určen nebo jeho hodnota bude nula.

Např. Form2.Show 0

2)

Pokud má např. načtený Form3 zavřít Form2, zadáte do procedury "Form_Load" příkaz "Unload Form2".

Luboš

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

To sice funguuje, ale když mám otevřené ty dva formuláře (třeba jeden větší a jeden menší) tak když kliknu na ten větší, tak se ten menší ,,schová" za ten větší, což já nechci. Nedá se i nějak tohle udělat?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Nastavte TOPMOST formu ktorý má byť stále hore na TRUE

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ten příkaz

Unload Form2

mi nefunguje. Když jej zadám do procedury form3_Load tak mi to modrou vlnovkou podtrhne Unload, do závorky mi to hodí (Form2)

a ještě mi k tomu Unload napíše "Unload is not declared. It may be inaccessible due to its protection level." Jestli to není tím, že mám Visual Studio 2010.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Form2.Close()

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Když se právě zavře form2 tak se zavře i form3

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tak to tak máte v kódu. Jestli se ukončí i aplikace, tak zavíraný formulář je tak nastavený ve vlastnostech projektu. Zkuste místo "close" "hide" - napíšete Form2. a možnosti se vám nabídnou, zkuste experimentovat...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback