Nelze se připojit přes TCP/IP   otázka

Databáze

Dobrý den,

při připojení přes SQL server management studio mi to hází tuto zprávu:

TITLE: Connect to Server

------------------------------

Cannot connect to .....

------------------------------

ADDITIONAL INFORMATION:

Při vytváření připojení k serveru došlo k chybě. Při připojování k serveru SQL Server 2005 může být tato chyba způsobena tím, že SQL Server ve výchozím nastavení nepovoluje vzdálená připojení. (provider: Zprostředkovatel pojmenovaných kanálů, error: 40 - Nelze otevřít připojení k serveru SQL Server.) (Microsoft SQL Server, Error: 53)

For help, click: http://go.microsoft.com/fwlink?ProdName=...

------------------------------

BUTTONS:

OK

------------------------------

Zvláštní je na tom to, že se připojuji na SQL 2008 ne 2005.

Poraďte prosím, co by to mohlo způsobovat, firewall jsem nastvil, přístup přes TCP/IP jsem povolil a heslo vím správně a přihlašuji se jako SA.

Díky za případné tipy

Jakub

nahlásit spamnahlásit spam -2 / 2 odpovědětodpovědět

Příčin může být celá řada. Z mých zkušeností například: Můžete mít špatný port (je pevně nastaven?) nebo může na portu již něco běžet.

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

je pevně nastaven a zkoušel sem i různéjiné a nepomohlo. Bude to asi nějaká prkotina. SQL server mám nainstalovaný v práci, kde má více kompů stejnou IP - může být problém v tom?

nahlásit spamnahlásit spam -2 / 2 odpovědětodpovědět

Jak může mít více počítačů ve stejné síti stejnou IP adresu?!

nahlásit spamnahlásit spam 2 / 2 odpovědětodpovědět

Více PC se stejnou IP?!!:D:D Tak vy budete koukám profík asi ..nic proti,ale na takovým nesmyslem jsem se dlouho nezasmál :D

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

kdybych byl profík, tak su tu neptám na hovadiny :)

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

Teď nevím, jestli to je reakce na mě, nebo na 90.176.68.182, ale SQL server mám nainstalovaný v práci, kde má více kompů stejnou IP jsem rozhodně nepsal já. Jinak stejné IP adresy na různých počítačích ve stejné síti samozřejmě nastavit lze, to že to nebude fungovat je věc druhá.

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

Správně... Nejen, že to nebude fungovat, ale při spuštění PC bude hlásit kolizi IP adres

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback