Problém s anonymními profily   otázka

ASP.NET WebForms

Dobrý den,

prosím Vás, mám problém s profily v ASP.NET 3.5.Problém: Řekněme, že mám nastaveny u profilů 2 vlastnosti - Jméno a příjmení. Uživatel vyplní "Pepa","Vojtek" a uloží. Do db se zapíše "Pepa","Vojtek". Teď uživatel odejde a za PC si sedne jeho žena a ta vyplní "Krásná","Popelka" a tady nastává problém... Do db se sice zapíše nový záznam, ale použije se stejný identifikátor, takže z Pepy Vojtka je najednou Krásná Popelka...

Otázka je snadná, jak po uložení (zápisu) jména a příjmení ASP vygenerovalo nový identifikátor?

Děkuji za odpověď.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Předpokládám,že při použití default providera je při anonymním profilu brán jako identifikátor osoby IP adresa PC(z kterého jdou http requesty),tím,že jsou oba uživatelé na stejném PC(tudíž stejná IP) spáruje se záznam dohromady jako jeden.Řešením je napsat vlastního providera nebo anonymní profil zakázat :)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ne, na IP adresu se tyto informace neváží, stačí, když se použije jiný prohlížeč a problém zmizí.

Jde o to, že v cookies se udržuje identifikátor uživatele a šlo mi o to, jak jej smazat nebo zneplatnit.

Řešil jsem to včera v noci asi do dvou, ale měl jsem problém jak dostat informace o tom, jaké cookies asp.net používá na tyto informace, ale dnes jsem to dal dohromady... tady se s vámi o to podělím....

    AnonymousIdentificationSection tmp = new AnonymousIdentificationSection();
    HttpCookie cookies = new HttpCookie(tmp.CookieName);
    cookies.Domain = tmp.Domain;
    cookies.Expires = DateTime.Now.AddDays(-1);
    Response.Cookies.Add(cookies);

Díky, Sebastian

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback