Pravidlený import z XML do MSSQL   zodpovězená otázka

SQL, XML

Dobrý den,

budu potřebovat pravidelně imortovat data (velký objem dat, velmi často) z xml do databáze a jakožto nezkušeného mě napadalo pouze řešení:

Procházet v cyklu všechny uzly a vkládat je takto po jednom (resp jeho childnody spolu sním dohromady na jeden "řádek" tabulky) do SQL.

Chci se zeptat, jestli je to hloupost,protože se to běžně dělá jinak nebo zda už na to není připraveno něco ve VB nebo MSSQL nebo je to takto OK?

Díky

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Co to přesně znamená "velký objem dat"? XML není navrženo pro uchovávání velkého množství dat a proto se také v .NET Frameworku při práci s ním celý jeho obsah načítá do paměti. Nehledě na to, že XML má přímo gigantický overhead na tagy, které mohou být kolikrát větší než samotná data.

Jinak pro import dat z externích souborů do SQL databáze slouží příkaz BULK INSERT.

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Dobrý den, díky za odpověď nastuduji to. Z toho (v řádech desítek MB velkého) XML bohužel také nejsem nadšený, nicméně s tím bohužel nic jiného nezmůžu....

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Desítky MB to se ještě dá. Já měl na mysli stovky až tisíce MB dat, což by bylo už něco jiného.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Dobrý den, ještě jednou. Nevím jestli jsem to pochopil správně, ale to xml musí být v určitém formátu? což ten soubor není (a není žádná šance aby byl), takže jsem bez šance... (?)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback