Centrum zabezpečení nezle zapnout   zodpovězená otázka

Offtopic

Dobrý den

Mám takový problém.Centrum akcí mi pořád hlásí, že není zapnuté Centrum zabezpečení , takže tedy dám Zapnout centrum zabezpečení, ale vyhodí mi to hlášku "Služba Cetrum zabezpečení systému Windows nelze zapnout" . Tak jdu tedy přímo na Služby (Services.msc) a tam nastavím této službě, že se bude automaticky spouštět, protože byla tato vlastnost z neznámých důvodů nastavena na zakázáno .Jenomže to vydrží asi necelou minutu (možná ani to ne) a potom se opět nastaví vlastnost Typ spouštění na Zakázáno .

Bojím se, aby nešlo o nějakou virovou infekce...

Kdo by jste mi dokázal pomoci, uvítám všechny připomínky !

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ještě bych zmínil, že od té doby, co mi tato služba nezle zapnout, nefunguje mi Microsoft Secure Essentials, což už je opravdu na opováženou !

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ano, s největší pravděpodobností se jedná o vir nebo podobnou verbež. Pokud spoléháte na Microsoft Security Essentials, tak to si tam už rovnou můžete dát AVG, Avast, nebo nějaký jiný podobně nepoužitelný odpad. No a pokud na webu surfujete s tou platformou na viry a adware jménem Internet Explorer, tak to už můžete rovnou zabalit.

Jak to řešit: Zformátovat disky a přeinstalovat systém, po čisté instalaci se vyvarovat výše uvedených aplikací. Pokud chcete kvalitní antivirus, používejte Kaspersky. Bohužel jeho bezplatná online Jávová verze není momentálně k dispozici, protože se vyvíjí nová. Jakkoliv se pokoušet dávat systém do pořádku bude mnohem časově náročnější a bez záruky pozitivního výsledku.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

No, Internet Explorer nepoužívám, protože ho už jen z principu nemám rád.Ale, jak poslouchám, s použitými antiviri jsem se zjevně netrefil.Je to opravdu trapné, ale doposud jsem používal právě ty, které jste vyjmenoval...

Pokud bych se jen mohl zeptat, jak vydíte Vy Mozzilu Firefox po bezpečnostní stránce ?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Po bezpečnostní stránce z uživatelského hlediska si troufám říct, že nic lepšího není. Tím myslím fakt, že kamkoliv uživatel na Internetu vleze, tak se ničím nenakazí, což je v případě Exploreru přesně naopak - uživatel se nakazí a ještě předtím potvrdí milion bezpečnostních upozornění. Po "vývojářské" bezpečnostní stránce je mi to jedno, jestli se náhodou ve Firefoxu objevují nějaké zneužitelné chyby typu buffer overflow tak to stejně nejsou běžné věci, kterými se útočné stránky pokoušejí zahnojit počítač.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Dobře, díky !

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

A napríklad Eset Smart Security 4 a Google Chrome?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Chrome - nezkoušel jsem, hnusí se mi, ale s bezpečností na tom bude podobně jako Firefox. eset - detekční schopnosti virů maličko lepší než výše jmenované věci, ale vyhlášený blokováním veškeré korektní komunikace (např. testovací aplikace využívající .NET Remoting).

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ďakujem za odpoveď, osobne som ešte nemal problém s firewallom.

Poznáte nejaký vírus, ktorý eset smart security prepustil alebo neskoro detekoval?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Firewall mi stačí ten, co je standardně ve Windows (Vista nebo lepší), splňuje vše co je potřeba.

Je to už dlouho co jsem testoval různé antiviry, ale dodnes mám pro tyto účely archiv 318+ skutečných virů, pomocí kterých to případně testuji.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Nepíšete jaký máte OS - na problém, který máte, si stěžují zejména uživatelé Windows 7.

Microsoft o tom píše zde: http://support.microsoft.com/kb/2519899/...

Mám OS Windows XP prof., průběžně aktualizovaný, používám free AVG a firewall systému, službu centra zabezpečení mám vypnutou (jen obtěžuje)... Proti malware používám Advanced System Care (free verzi), zbyrečnosti odstraňuji s CCleanerem (také zadarmo). Web procházím s MSIE v. 8 (snad již od verze 4). Jsou to podle názoru některých samé sr...y, ale za dlouhá léta jsem neměl žádný problém.

Lepší je používat rozum, než hledat kdovíjaké 100% zabezpečení a nadávat na MS.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Zkus si stáhnout nějakou portable něco pro vyhledání virů, nebo nějakou web. službu (mám pocit že jí má eset?)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

1)Áno eset má online scanner.

2)Z bezpečnostných dôvodov by som osobne používal jedine osvedčené antivírusy.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback