WinXP: Nenalezen žádný disk   zodpovězená otázka

Offtopic

Zdravím,

před nějakou dobou se mi dostal do ruky jeden starší počítač. Chtěl jsem na něm přeinstalovat operační systém WIN XP.

Po nabootování instalačního CD mi průvodce instalací vyhodil chybu, že v PC nenalezl žádný pevný disk.

Tuším že není ani v BIOSU nalezený. V seznamu disků se v BIOSu zobrazují pouze dvě CD mechaniky a disketová jednotka.

Stávající verze operačního systému WIN XP ovšem naběhne bez problémů.

Nevíte prosím jak problém vyřešit? Díky :-)

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

Tento web je hlavně zaměřen na programování a ne řešení problémů o hardwaru. Poradí Vám ale na stránce www.svethardware.cz. Zde se zaregistrujte a můžete pokládat otázky na fóru. Je to opravdu dobrá stránka, kde Vám poradí. Sám jsem měl problémy s hardwarem a právě tam mi pomohly lidé, kteří se přímo specializují na tento obor. Je to sice obsáhlá stránka, ale pokud se tam proklikáte, tak určitě odpověď naleznete.

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

Použijte MiniWinXp, nabootujte a opravte scandiskem povrch disků.

nahlásit spamnahlásit spam 0 / 2 odpovědětodpovědět

Prober se!

Tuším že není ani v BIOSU nalezený

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Tuší! Windows najedou, odkud asi?

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

Skutečně?

Po nabootování instalačního CD mi průvodce instalací vyhodil chybu, že v PC nenalezl žádný pevný disk.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Jsem probuzen velice jasně, protože jsem tuto chybu nedávno řešil. V počítači mám 3 HDD a najednou mi PC nešel nabootovat. V biosu se zobrazili pouze dva. Když jsem vadný HDD odpojil tak PC bez problému nabootovalo. Takže jsem zapojil vadný HDD, jako first boot jsem zvolil CD a nabootoval přes MiniXP, ten byl schopen vadný HDD zobrazit a i jsem z něj překopíroval všechna data. Poté jsem nechal opravit vadné sektory a od té doby nona problema.

Ovšem hádat se nebudu :-)

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

Zase jsem se zapoměl přihlásit sorry.

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

To ale neimplikuje, že operační systém na počítači tazatele nastartuje a ani to přímo nevyplývá z faktů uvedených tazatelem. Takže klid.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Divím se také, ale tazatel tvrdí: "Stávající verze operačního systému WIN XP ovšem naběhne bez problémů." - možná je vtipkuje

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback