QueryBuilder parametry   zodpovězená otázka

VB.NET, ADO.NET, WinForms, Databáze, Bezpečnost

Zdravím,

poradí prosím někdo, co je špatně na tomto postupu?:

1) dvojklik na Dataset.xsd

2) otevře se diagram s tabulkami - dám pravé tlačítko -> add -> query

3) potvrdím připojení -> USE SQL STATEMENTS -> INSERT

4) TableAdapter Query Config Wizard mi dopíše INSERT, které smažu a kliknu na querybuilder a vyberu tabulku, kterou potřebuji

5)Zašktrtnu sloupec, který chci použít (u sloupce ID mám autoincrement, takže zbývá sloupec NAZEV)a Query builder mi hodí toto (což bych si samozřejmě dokázal napsat sám, ale jedu podle postupu, který jsem někde objevil, právě kvůli parametrům, které neumím přidat):

INSERT INTO CL_FIRMY
                      (firma_nazev)
VALUES     ()

6) Pokud teď do prázdné závorky napíšu třeba 'pokus' , tak se to při kliknutí na ExecuteQuery provede bez chyby - jenže - v postupu, co jsem viděl na videu, tam ten člověk nenapíše nic a klikne na OK

7) Jsem zpátky v TableAdapter ... Wizardu a do závorky doplním třeba Prom a doklikám se dokonce

8) Pak už vidím tento dotaz v QueryTableAdaptéru, kliknu pravim tlačítkem -> properties -> vyberu parameters -> add -> a nějak ho pojmenuju

Když pak tento dotaz vykonám, hodí mi to chybu "Column name Prom is invalid."

Vadí mi, (kromě toho, že mi to nejde), že to Prom přece není column name - ten sloupec se jmenuje úplně jinak. VisualStudio při psaní žádnou chybu nehlásí, proměnnou mě to pěkně nechá doplnit do závorky a vyžaduje jí to, ale je to evidentně špatně.

Zkuste se prosím podívat, jestli jsem v postupu nevynechal nějaký důležitý detail nebo zkuste napsat, jak jinak to udělat, ale já to jedu podle tutoriálu a nic jiného jsem nikde nenašel a už jsem bezradný. Zkoušel jsem to i s jinými tabulkami a sloupci a i jiné varianty a nic bohužel nepomohlo.

Předem mockrát díky

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

DO které závorky doplňujete proměnnou? V té první (ve které máte v ukázce firma_nazev) musí být jméno sloupce.

Podle ukázky to vypadá že to je standartní dotaz.

INSERT INTO <jméno cílové tabulky>(<název cílového sloupce>)

VALUES (<hodnoty které vkládáte>)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Právě, že firma_nazev je opravdu jmeno sloupce. Promennou vkladam do druhe zavorky a píšu jí tam normálně jako text(bez nějakých znaků co by řekli "todle je proměnná a ne hodnota), což je podle mě ten problém(?) A pak přidávám ten parametr v properties....

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tak nakonec vygoogleno.

Parametr sem dopsal do závorky za values spolu se zavináčem na začátku (bez declare atp.) a funguje to.

Jen nepochopim, že jsem na vlastní oči viděl na youtube, že to psal bez toho zavináče. no nic popojedem.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback