Literatura   otázka

Offtopic

Dobrý den, mohl by mi prosím dát někdo typ na knihu či web, kde se dá naučit definování textových polí a polí datagridview. Potřebuji se ve formulářích a dotazech odkazovat na buňky jiných datagridview a formulářů, získávat hodnoty buněk a měnit je.

Děkuji

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Část z toho na co se ptáte patří spíše mezi základy a princip lze pochopit z jiných tříd a funckí. Nicméně s datagridview a komunikací s databázemi jsem dlouho bojoval, a nejvíc mi pomohl\ tyto tutoriály, na uvod je tam toho řečeno, myslím, víc než dost: http://mka-soft.com/index.php/db-tutoria...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Díky, velmi užitečné. Bohužel můj hlavní problém tam není. Jak aktualizovat data v definovaném řádku v definovaném sloupci v DataGridView podle TextBox ve Form1

Form1

TextBox

DataGridView

Sloupec1

Sloupec2

Definici, něco jako:

DataGridView.poslednířádek.sloupec1 = TextBox

jsem nikde nenašel.

Přesto moc děkuji

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

DataGridView má kolekciu Rows, DataGridViewRow má kolekciu Cells. Tak sa môžete dostať na konkrétnu bunku.Skúste nastaviť jej vlastnosť Value na hodnotu vlastnosti Textbox.Text .

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback