MS SQL vygenerování scriptu k vytvoření stejné databáze   zodpovězená otázka

SQL

Dobrý den,

v průběhu "vývoje" databáze jsem různě měnil její strukturu (přidával a ubíral sloupce i tabulky, měnil constraint atd) a teď, když mám vše hotové, jsem zjistil, že v tom mám totální chaos a došlo mi, že jsem měl změny asi ukládat do jednoho scriptu.

Moje otázka tedy zní umí MS SQL server "vygenerovat script," který by vytvořil stejnou databázi (bez dat)?

A podotázka, jak nejlépe v budoucnu předcházet podobným situacím?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Dobrý den

1) Ano script vytvořit jde, a to následovně:

v SQL Server Management studiu kliknete pravým tlačítkem na danou databázi a vyberete Script database as->Create to->a vyberete volbu která Vám nejvíce vyhovuje

2)Osobně mám nejlepší zkušnost s přenásem databází pomocí backup. Zase pravým tlačítkem na danou databází a pak Tasks-> BackUp. Vyplněte údaje kam se to má uložit a zaškrtněte Copy-only Backup. To Vám vytvoří zálohu databáze. Tu pak můžete na jakémkoli jiném serveru vyvolat pomocí Tasks-> Restore

Postup v bodě 2 Vám vytvoří zálohu celé DB včetně dat. Nevím jestli v Management Studiu je možné zálohovat jen strukturu. Nicméně tohle jde ve Visual Studiu, pokud máte nějakou vyšší edici. V Server exploeru si najdete danou databázi a pomocí průvodce můžete vytvořit back up, ve kterém bude zahrnuta pouze struktura bez dat.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Dobrý den,

velmi děkuji za rychlou a užitečnou odpověď.

Co se týče bodu dva, spíš mi šlo o to, jak ideálně v průběhu vývoje uchovávat script, přeci jen (alespoň u mě) je v něm spousta komentářů atd, zároveň se ale struktura mění a je zbytečné něco vytvořit a pak hned o několik řádků níž smazat. Nejde mi tedy o konkrétní nástroj (i když ten se hodí také :) ), ale spíš o radu, ze zkušenosti, jak neudělat chaotickou prasárnu.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback