Uživatelsky nastavená šíře sloupce a pořadí   otázka

Komponenty, .NET

Dobrý den, mohl by mě někdo prosím navést na to jak udělat ve visual studiu 2008 ve visual basicu to aby při znovuotevření aplikace zůstalo pořadí a šířky sloupcu v DataGrid tak, jak je uživatel při předchozím vstupu myší nastavil? Vždy se mi vrátí do předdefinovaného pořadí. Děkuji za pomoc.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Dobrý den,

můžete to udělat například tak, že si před zavřením aplikace v cyklu zjistíte šířky jednotlivých sloupců a tuto informaci si uložíte do settings jako pole hodnot. Po znovuotevření zase cyklem dataGridView projedete a nastavíte hodnoty nazpátek.

K šířce sloupců se dostanete takto:

mujDatagridView.Columns(cisloSloupce).Width

K pořadí to je myslím takto:

mujDatagridView.Columns(cisloSloupce).DisplayIndex

tím si ale nejsem 100% jistý

Každopádně si musíte dát pozor na případ, kdy uložené nastavení není dostupné a taky musíte ošetřit případ, kdy se do dataGridView načte méně sloupců než v době, kdy jste nastavení ukládal. Pokud se budete snažit změnit šířku sloupce 10 ale ono jich tam bude jen 9, dostanete vyjímku.

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

Rozhodně neukládat jako pole hodnot, ale jako jednotlivé položky pro každý sloupec zvlášť, tím se mimo jiné vyřeší problém s jiným počtem sloupců.

Konfigurační hodnoty jsou dostupné vždy, proto se taky u nich nastavují výchozí hodnoty (nepočítám situaci, kdy někdo rozbije konfigurační soubor).

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Všem děkuji. Už mi to funguje.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback