Aplikace rozvrh hodin aneb jak navrhnout DB   otázka

ASP.NET WebForms, ASP.NET MVC, Architektura, ASP.NET/IIS, Databáze

Dobrý den, rád bych vytvořil aplikaci v asp.net(C#)a db v MS SQL, kde si každý student po zaregistrování může sestavit svůj rozvrh hodin. Každý rozvrh hodin bude uplně jiný (jiné předměty, časy atd...). Potřeboval bych radu na záčatek, jak mám řešit ukládání rozvru pro každého studenta samostatně.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Toto je velice obecný dotaz, takže na něj můžete dostat pouze velice obecnou odpověď. Všechno velice záleží na tom, jak budete mít postavenou databázi a celou aplikační logiku.

Ukládání rozvrhů můžete třeba řešit tak, že budete mít jednu tabulku se seznamem žáků (kde bude ID žáka, jméno žáka atd.), druhou tabulku se seznamem přednášek (id přednášky, název, předmět, čas začátku a konce přednášky atd.) a pak budete mít třetí tabulku (té se říká vazební) kde si uložíte ID žáka a k němu ID přednášky kterou si zapsal. Kdykoli si žák zapíše novou přednášku, přidá se do této vazební tabulky záznam.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Jde mi o to jak mám uložit samotnou tabulku rozvrhu u které si každý student nastaví např. jiné začátky a konce hodin, k nim si pak přiřadí své vlatní předměty které budou uloženy ve vazební tabulce(žak a předmět). Každý student bude mít naprosto jiný rozvrh(systém může použít jakýkoliv student z jakékoliv školy).

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Vždyť na to Vám již dotyčný diskutér odpověděl.

Schéma by mohlo vypadat nějak takto:

PŘEDNÁŠKY           PŘEDNÁŠKYSTUDENTI        STUDENTI
 - IdPřednáška -,    - IdPřednáškaStudent  ,- - IdStudent
 - Začátek      '->  - IdPřednáška         |  - Jméno
 - Konec             - IdStudent <---------'  - Příjmení
 - Vyučující                                  - ...
 - Název
 - ...

Šipkami jsem se pokusil znázornit cizí klíče.

Pokud pak budeme mít studenta Jan Novák {Id=7} a přednášku Psychologie {Id=3}, umístíme do vazební tabulky záznam 7:3.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

už nyní mě napadají tabuky dvě svázané ralací. jedna, ve které bude školní rok, semestr nebo něco podobného a druhá s rozvrhem. Přece ten student chodí do nějaké třídy, fakulty a tak podobně. přinutit studenta, aby zapisoval do databáze svůj rozvrh se mi zdá nereálné. dnes má každý notebook nebo ještě lépe chytrý mobil.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback