Změna prvků okna   zodpovězená otázka

VB.NET, WinForms

Chtěl bych do jednoho programu vytvořit okno nastavení. Ale protože bude nastavovacích prvků více chtěl bych je nějak "roztřídit" např. jako v FireFoxu v nastavení.

Představoval bych si to tak, že někde ve formu budu mít pár tlačítek (pictureboxů) a při stisknutí některého z nich se ve zbytku formu zobrazí konkrétní nastavení.

Jde o to, jak to udělat? Narychlo mě napadlo vytvořit 4 GroupBoxy (nebo Panely), do každého naskládat potřebný tlačítka, labely, ... a u GroupBoxů/Panelů měnit vlastnost Visible. Případně bych zkusil použít TabControl s kterým by to taky šlo.

Nebo je nějaká jiná "standardní" možnost, jak dosáhnout podobného výsledku?

Díky

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Jde to udělat mnoha způsoby, ale ten vámi popsaný je jeden z těch nejhorších. Osobně bych to udělal zcela obyčejně pomocí TabControlu. Není potřeba vymýšlet hovadiny, které by navíc nešly ovládat jen pomocí klávesnice.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

OK, právě ten TabControl mě taky napadl. Ale chtěl jsem vědět "co si můžu dovolit"

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback