Čtení ze souboru *.ini   otázka

VB6/VBA

Dobrý den,

potřeboval bych pomoct s načítáním dat ze souboru *.ini.

Nevím jak udělat aby mi to vypsalo postupně všechny sekce.

Tohle mi vypíše jen první.

Dim Pocet As String * 255

OSGetPrivateProfileSectionNames Pocet, 255, "c:\Users\JanSvoboda\Desktop\test.ini"
MsgBox Pocet, 0, "Text

Děkuji Moc

Honza

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Přečtěte si toto http://www.codeproject.com/KB/cs/cs_ini....

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

...nějak mi to z toho není jasné. Používám vb6. Mohl by jste mi to trochu osvětlit.

Děkuji

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

VB 6 by jste měl raději opustit, není to zrovna vhodný jazyk pro dnešní účeli, ale pokud máte zkušenosti s VB, pak přejděte na VB.NET.

PS: Ten kód je pro C#, není problém si ho převést třeba zde: http://www.developerfusion.com/tools/con...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Jak již bylo řečeno, opravdu pro Vás bude lepší přejít na .NET a realizovat tohle v .NETu. Pro ten totiž naleznete na Internetu množství volných parserů INI souborů a pokud netrváte na INI, .NET má skvělou podporu pro XML, s kterým je pak radost pracovat. Ušetříte si spoustu nervů.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tak jsem se tim nějak prokousal.Normálně také .NET používám, ale tohle makro jsem musel dělat ve vba a ještě používat INI. Musím říct, že mě z toho málem kleplo. Děkuji všem za informace.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback