SQL Server a CSV na síti   otázka

SQL

Dobrý den,

chtěl bych poprosit o radu se stahováním csv souboru se sítě (sdílený adresář) prostřednictvím stored procedury.

Jde o to že mám job, který jednou denně stáhne data z CSV souboru, který je uložen někde na síti.

Mám to řešeno nějak takto (zkráceně):




	SET @csvPath='D:\data.csv'
	SET @SQLqry='BULK INSERT csvIMPORT FROM ''' +  @csvpath +  ''' WITH ( FIRSTROW =2 ,MAXERRORS = 0, FIELDTERMINATOR = '';'', ROWTERMINATOR = ''\n'', CODEPAGE =''RAW'')'

EXEC (@SQLqry)

na lokálu je vše ok. Na firemní síti ale vznikne problém, protože SQL server nemá pro přístup do sdíleného adresáře práva (csv soubor není uložen na D, ale na adrese začínající \\nejaka_adresa )

Potřeboval bych poradit co je tedy potřeba nastavit. Zda na adresáři nějak nastavit práva pro přístup služby SQL serveru a nebo zda nějak spouštět danou stored proceduru sjiným oprávnění (zda by třeba nepomohlo vytvořit doménový login s právy pro daný adresář a proceduru pak spouštět pod ním). Jak se tohle standardně řeší?

Děkuji

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Nastavte oprávnění na síťovém disku podle uživatele SQL Serveru. Popřípadě si namapujte disk u kterého explicitně uveďte jméno a heslo.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Děkuji za reakci.

Bohužel moc nechápu tu první možnost. Myslíte nějakým způsobem nastavit přístup na daný disk pro SQL Usera? Myslel jsem že přístup mohu nastavovat pouze pro doménové jméno.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tak použijte druhou možnost,ta je asi nejjednodušší.

Nebo nastavte práva na adresáři pro uživatele pod kterým běží SQL server,respektive můžete SQL server spustit pod userem,který na danou složku právo má

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ano, tak jsem to myslel. Nastavit, aby se SQL server spouštěl pod doménovým učtem. Tomu pak nastavíte oprávnění snadno.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback