Připojení do MS SQL z web aplikace   otázka

Offtopic

Dobrý den, nejsem schopen vyřešit následující problém. Pokud by někdo věděl byl bych nesmírně vděčný. Mám pro zjednodušení jednu stránku kde je grid a připojuji se k MS SQL serveru. Tento server jede na Windows Server 2008. Zde jede ve virtuálu MS SQL 2005.

Když si pustím tuto web aplikaci přímo z Visual Studia 2010 tak se bez problému připojí. Pokud tuto aplikaci vypublikuju na IIS na téže stanici a tam pustím už se k DB nepřipojí a vyhlásí níže přiloženou hlášku. (teď nevím jak to sem přidat asi to bude trochu nepřehledné - nekopíroval jsem to všechno)

""Server Error in '/' Application.

Při vytváření připojení k serveru SQL Server došlo k chybě související se sítí nebo s instancí. Server nebyl nalezen nebo nebyl přístupný. Ověřte, zda je název instance správný a zda je SQL Server nakofigurován, aby povoloval vzdálená připojení. (provider: Named Pipes Provider, error: 40 - Nelze otevřít připojení k serveru SQL Server.)

Description: An unhandled exception occurred during the execution of the current web request. Please review the stack trace for more information about the error and where it originated in the code.

Exception Details: System.Data.SqlClient.SqlException: Při vytváření připojení k serveru SQL Server došlo k chybě související se sítí nebo s instancí. Server nebyl nalezen nebo nebyl přístupný. Ověřte, zda je název instance správný a zda je SQL Server nakofigurován, aby povoloval vzdálená připojení. (provider: Named Pipes Provider, error: 40 - Nelze otevřít připojení k serveru SQL Server.)

Source Error:

An unhandled exception was generated during the execution of the current web request. Information regarding the origin and location of the exception can be identified using the exception stack trace below.

Stack Trace:

[SqlException (0x80131904): Při vytváření připojení k serveru SQL Server došlo k chybě související se sítí nebo s instancí. Server nebyl nalezen nebo nebyl přístupný. Ověřte, zda je název instance správný a zda je SQL Server nakofigurován, aby povoloval vzdálená připojení. (provider: Named Pipes Provider, error: 40 - Nelze otevřít připojení k serveru SQL Server.)]

Na SQL serveru je aktuálně zapnuto Named Pies, TCP/IP

Remote control zapnut.

Už vážne nevím kde by mohl být problém.

Děkuji za radu. rM

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Hoďte sem connectionstring přes pomocí kterého se k serveru připojujete. Hledal bych problém tam.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Dobrý den,

projděte si můj článek, kde popisuji způsoby připojení, jak fungují a jak sestavit adresu serveru: http://www.vbnet.cz/clanek--141-stoparuv...

Pokud si budete jist, že jste zvolil správný typ připojení (Shared Memory pro lokální komunikaci, TCP/IP pro síťovou + nastavení portů), pak bych hledal problém ve firewallu a vzájenmné síťové viditelnosti počítačů.

Nejčastější problémy:

- připojení blokuje firewall

- není možné vyhledat instanci (nepřipojuje se přímo na TCP/IP port - viz článek)

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Podle mě je problém v tom, že user account, pod kterým jede IIS, nemá povolen přístup k DB.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Není tomu tak. Toto je chyba úrovni spojení se serverem, nikoliv autorizace.

Hláška Server nebyl nalezen nebo nebyl přístupný. mluví sama za sebe.

nahlásit spamnahlásit spam 2 / 2 odpovědětodpovědět

Dobrý den, a jak mi vysvětlíte to, že z VS se to připojí a až to běží z IIS na tom stejnem PC to napíše tuto hlášku?

A ještě jedna poznámka ta DB neběží na default portu.

A při připojování jsem všechny firewally jak na serveru tak na klientovi vypnul abych mohl vypustit možnost s firewallem.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Jak přesně vypadá ten connection string?

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback