Sitova komunikace VB6   otázka

VB6/VBA

Dobry den,

Podival jsem se na tato diskuzni fora, a jeste 5 dalsich, procetl 386 diskuzi a nic.

Takze muj problem.

Pisu hru na rizeni kolejiste, ale chci tam mit vlastni grafiku a vlastni ovladaci prvky.

Ted potrebuji kod kterym bych mohl odeslat zpravu pres internetovou sit kamaradovi u druheho nadrazi. Zprava staci 255 znaku dlouha.

Bylo by to podobne jako chat.

Konkretne asi takto:

Deklarace knihoven

Vykony prikaz:

OUT (IP ADRESA, TYP ZPRAVY, OBSAH ZPRAVY)

Prikaz out je jen ilustracni.

A to same ale pro prijem zpravy na kamaradove pocitaci.

Konkretne:

Deklarace knihoven

Vykonny prikaz:

IN (IP ADRESA, TYP ZPRAVY, OBSAH ZPRAVY)

MSGBOX (OBSAH ZPRAVY)

Uvedene prikazy jsou jen pro ilustraci a programuju pomoci VB6.

Predem dekuji za odpovedi.

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

1) Nedělejte to ve VB6 ale v .Netu

2) POužíjte tutoriál pro kreslící tabuli, který je na tomto webu. Je tam pěkně popsána síťová komunikace a máte tam téměř hotovo vše, co budete potřebovat

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

To myslíte vážně? Dělat něco takového ve VB 6?

Přejděte na .NET a výrazně si usnadníte práci :-)

Jinak souhlasim s výše napsaným.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Dekuji za ten tutorial. Hned si ho jdu precist.

Bude VB.NET prestoze ho mam na velkem pocitaci nainstalovan fungovat i na 386,486 kde je w98? VB6 tam funguje bez problemu a internet taky.

Jde o to ze modelarsky klub a dalsi pro ktere je to urceno nemaji penize na novy pocitac a tak musim delat v tom co je.

S minimalnimi naklady (200kc) a pomoci qbasicu a portu lpt, game jsem zapojil jedno nadrazi podle pozadavku JOP(zab.zarizeni na SZDC s.o.) a za 10000 kc si poridili TV ktera zobrazuje deni a prilakal tak vice zajemcu na jejich vystavu.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Doufam ze mate pochopeni pro modelare. Takze pokud Vas to bude vice zajimat navstivte stranky pratel zeleznic, zabezpecovaci zarizeni a kouknete na clanky o Ostrave, dalk. ovladani Plzen-Cheb, dalk. ovladani Praha-Kralupy v textu je odkaz na ZTP-JOP. Kouknete na datum. Pul roku po zapojeni jiz existoval prg. v qbasicu pro cast kolejiste.

V teto souvislosti resim gameport ale to sem tolik nepatri. Pokud by byl zajem z Vasi strany muzu ho tu popsat. Jde o zapojeni odporu. Nebo mi napiste na email [email protected].

Zatim dekuji.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Chápu chápu... Jen jsem chtěl říct, že pokud nam .NET půjde, tak bych to spíše dělal v něm.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Na ten tutorial jsem tedka koukal. Snad to nejak prepisu na vb6. Drzte mi palce.

Posledni dotaz. Znate nekoho kdo se venuje elektronice a obvodum? Pokud ano poskytnete muj email s prosbou kontaktu. Predmet pak napsat: gameport.

Timto vsem dekuji a toto vlakno je mozno uzavrit.

S pozdravem Zdenek. OK1LCT (pouze CB).

[email protected]

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Nebude. .NET Framework vyžaduje minimálně Windows XP a procesor třídy Pentium.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback