Problém z DBF súbormi vo VB .NET   otázka

VB.NET, Databáze

Dobrý deň

Potrebujem prezerať staré databázy DBF, pri niektorých mi vzniká nasledujúca chyba :

The provider could not determine the Decimal value. For example, the row was just created, the default for the Decimal column was not available, and the consumer had not yet set a new Decimal value.

Mám nainštalovaný najnovší VFPOleDbProvider zo stránok MS.

Používam vo VB .NET tento kód :

 Dim connString As String = "Provider=vfpoledb;Data Source=" &  "C:\temp\test.dbf " & ";Collating Sequence=machine;"
        Dim myConnection As New OleDbConnection()
        myConnection.ConnectionString = connString

Dim da As OleDbDataAdapter = New OleDbDataAdapter("Select * from test ORDER BY MENO ASC", myConnection)

        DT_RE.Clear()
        
        da.Fill(DT_RE)

Pri 95% súborov to ide bez problémov u niektorých pri " da.fill " mi vznikne táto chyba. Z DBF iba načítam údaje do Datatable, údaje nemením ani nepridávam nové záznamy, následnu urobím potrebnú zostavu. Nie som odborník na databázy a sám si už asi neporadím, ak by sa našiel niekto kto by mi poradil ako načítať údaje aj napriek tejto chybe bol by som veľmi rád. Súbory nie sú nijako poškodené ( prezeral som ich vo viacerých DBF vieweroch). Za pomoc vopred ďakujem.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

S chybou nemám zkušenost, ale pro dBase tabulky používám:

Dim connString As String = "Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source="C:\temp;Extended Properties=dBASE IV"

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Problém je v tom, že k niektorým súborom DBF sú aj súbory FPT a to s dBase IV nepracuje. Musel som to prerobiť na horeuvedené riešenie.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Niekde na stránkach MS som sa dočítal, že sa jedná o prípad keď stĺpec je definovaný ako číselný a obsahuje napr. nejaké písmeno. Ale riešenie problému som tam nenašiel....

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:  
Heslo:  

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback