MVC a Account Model   otázka

ASP.NET WebForms

Dobrý den,

Začal jsem se učit MVC a chtěl bych vědět, co je lepší varianta, případně jak je to lepší dělat...

Ještě podotknu, že bych rád využíval ASP.NET Profile Providery.

1) Mám využívat výchozí Account Model a používat jeho třídy

2) Mám ho smazat a vytvořit svůj vlastní?

3) Nebo je lepší, napsat si kompletně vlastní tabulky a logiku jak na Membership, tak na Profily? Zdá se mi totiž, že to rozložení tabulek je dosti nelogické a špatně se s nimi kooperuje.

Díky za každou radu.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Neviem ako v MVC, ale pre WebForms môžem poradiť následovné. Ten objektový model nad Membership a Profile providermi je celkom použiteľný, ak sa Vám nepáčia databázové štruktúry providerov, môžete použiť tie od Altairis, http://altairiswebsecurity.codeplex.com/ . Prípadne si spravíte vlastné.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Dobře, děkuji za odpověď, v MVC to bude pravděpodobně podobné, protože používají stejné providery, Altairovy providery jsem u WebForms používal a ty byly šikovné, nevěděl jsem, že fungují i pod MVC, takže díky za tip, hned se na to jdu podívat!

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ještě jedna věc, je dobrý nápad použít předdefinovaný AccountModel?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

1)Nie som odborník, takže neviem poradiť

2)Neviem, či fungujú aj pod MVC, nepoznám, ale skúste, uvidíte

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Samozřejmě,že lze použít i memberships od Altaira.Nejjednodušší cesta je instalace pomocí Nuget.Nicméně napsat si vlastního providera není zas tak složité.Vždy záleží co od "toho" chcete.Osobně si ale myslím,že ten standardní,respektive od Altaira je dostačující.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Díky, funguje to, přesně tak jsem to chtěl ;) Altair tam má lépe uspořádáné tabulky, takže se s tim lépe kooperuje :-)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback