Windows Phone ApplicationBarIconButton   otázka

Windows Phone

Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda tu už někdo neřešil následující 2 problémy:

1) Ve windows phone application je Application Bar (kód na jeho vytvořní je vygenerován Visual Studiem, stačí ho jen odkomentovat). Bohužel po vytvoření události Click se tato událost nespouští. Zkoušel jsem tedy událost zaregistrovat ručne (přes AddHandler) to mi však vrací nullReferenceException a to bez ohledu na to, kdy registraci události provedu. Jediné fungující řešení co jsem zatím objevil je vytvořit celé menu v kódu, to ale zase není ideální z hlediska návrhu UI (přeci jen je lepší když vidím jak budou prvky na displeji vypadat). Vygooglil jsem že v C# tento problém není, že se týká jen VB (bohužel se tedy týká i mě). Nemám to však ozkoušeno.

2) Při vložení ApplicationBarMenuItem do menu jsou tyto menu itemy posunuté hrozně do strany, takže jsou téměř mimo displej. Nejde je nějakým způsobem zarovnat tak, aby byly čitelné?

Děkuji

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Update druhého problému: toto nastává pouze pokud je přístroj v orientaci Landscape. Nepřišel jsem však na to jak nastavit převrácení (nebo alespoň zarovnání menu) po změně orientace přístroje.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

prepac ale ty na WP pises vo VB?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

A proč by ne? V SL a WPF lze psát ve VB.net,stejně jako ostatními .Net jazyky (C#,F#,..)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

tak v tom pripade sa ospravedlnujem, myslel som(cital som) ze iba silverlight a c#

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback