Jak nejlépe ochranit skripty aspx před nepovoleným spuštěním   otázka

ASP.NET WebForms

Dobrý den,

Situace: v 1. skriptu (ASPX) vyberu Uživatele, podle zvoleného uživatele vybere/ukáže druhý skript (aspx) např. jeho nastavení.

Dotaz: Jak nejlépe zamezit, když uživatel spustí SAMOSTATNĚ 2. skript, aby tento skript nic neprovedl?

p.s. Studuji skvělé videotutoriály Tomáš Herzega, je tam i ochrana adresářů ap. Je to např. tímto způsobem?

Velmi děkuji zakaždou pomoc :-)

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

Popravdě vůbec nerozumím zadání..jaké skripty? aspx není žádný skript!

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tedy: beru zpět skript - je to soubor aspx, např. user.aspx.

Situace:

Uživatel si vybere jméno ze seznamu, odklikne. Tím se spustí detail.aspx (např s POST parametrem IDUser=xx)

A já chci ošetřit, aby uživatel nespustil rovnou detail.aspx (s IDUser=xx nebo bez něj, to je jedno), protože by obešel jiné kontroly ap. Např. kontrolu, že v user.aspx mám přihlášení ap.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Moc nerozumím tomu,čeho tím chcete docílit nebo na co to má mít dobré,jelikož to moc nedává logický smysl,který by měl využitelnost v praxi.

Nejde vám jen o to aby nepřihlášený user nemohl do určitých částí webu?

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

Ten příklad je, myslím, zcela jasný.

Uživatel se prostě musí přihlásit a vybrat si přes úvodní aspx. Nemůže na začátku pustit jiný aspx než úvodní.

Jinými slovy: já ho na zahradu pustím, ale jen když přijde hlavním vchodem. A proto chci mít na zahradě dobrý plot, který nepřeleze ... :-)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tak v tom případě stačí v rámci web.config nastavit,že uživatel neznámý uživatel nesmí nikam krom do layoutu(css) a login page..Jste to ze začátku popisoval jak perpetum mobile..

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

A mohl byste mi napsat, jak nebo kde to mohu zjisti? Jsem začátečník a právě tento postup nevím. Díky :-)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Není vhodné to popisovat zkráceně a narychlo,navíc je možné,skoro i pravděpodobné,že to v jednom ze článků bude obsaženo..

zde je link přímo z msdn o dané technologii

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Díky! Podívám se na to.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Dobrý deň,

Pozrel som sa na ten odkaz, je tam napísané aj o atribúte allowOverride, a ako pomocou neho zakázať zmenu nastavení v podpriečinkoch súbormi web.config . To ale zrejme zakáže zmenu akýchkoľvek nastavení. Je možné určiť, že niektoré nastavenia bude možné meniť súborom web.config v podprečinkoch, a niektoré nie ?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Když se učíte z tutoriálů p. Hercega, najděte si tam i ten, kde se řeší právě přihlašování. A pokud to podle něj uděláte, tak i když někdo napíše rovnou adresu ../detail.aspx a nebude přihlášen, tak ho to na tu stránku nepustí ale zobrazí se mu stránka, kde se může přihlásit

nahlásit spamnahlásit spam 2 / 2 odpovědětodpovědět

Moc díky!! koukal jsem tam na to a nebyl jsem si jist, zda to bude fungovat i na můj problém. A tedy ano!

ještě jednou díky!!

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback