Visual basic RichTextBox   otázka

VB.NET, WinForms

Dobry den, jak mam v RichTextBoxu zakazat upravu textu. Potřebuji ho nějak zamknout,aby se v něm nedal upravovat text.Děkuji za odpověď.

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

Nastavte jeho vlastnost ReadOnly na True.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Děkuji.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Jěště mám jeden dotaz, když mám načtenou databazi ve VB v ListView1 mám tam nějaké produkty a ty produkty vybírám do druhého ListView2 pomoci tlačítka, jak mam udělat aby mi nešli vybírat stejné dva produkty.Děkuji.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Toto zjavne nesúvisí s Vašou prvou otázkou, prečo ste potom nezaložili nové vlákno?

Daný problém by som riešil tak, že v metóde, kde pridávam produkty, zistím, či ListView2 už obsahuje pridávaný produkt, a ak hej, Exit Sub, alebo podobne. Najprv by som skúsil použiť metódu .Items.Contains, ak sa nebude dať použiť, tak niečo podobné:

Dim contains As Boolean = False
For Each item In ListView2.Items
  contains = contains Or (item = addingItem)
Next

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Tohle vubec nefunguje.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

To by ma zaujímalo, prečo to nefunguje. Pamätáte sa ešte, ako ste môj nápad implementovali vo Vašom projekte(teda čo ste tam dali Vy, miesto môjho kódu)?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Napádá mě:

Již použitou položku si můžete označit, třeba v "Me.ListView1.Items(i).Tag" a vybírat s podmínkou obsahu v Tag...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback