Agregační funkce v MS Access   otázka

SQL

Zdravím všechny databázové experty,

někteří by mohli namítat, že je sice už rok 2012, ale já se přesto přiznávám, že teprve s databázemi a SQL začínám.

Mám jeden v zásadě jednoduchý problém, který se mi nedaří vyřešit a nevím, zda je to chybou v mém příkazu nebo množstvím dat, které Access není schopen zpracovat.

Jak můžete vidět v ukázkové tabulce, mám databázi obcí s ekonomickými odvětvími (číselník) a ukazatelem (počet pracovníků), která v reálné podobě čítá něco kolem 800 tis. záznamů (více než 6 tis. obcí a cca 90 odvětví). Potřebuji zjistit, zda se v jednotlivých obcích nachází odvětví, které zaměstnává více než 20 pracovníků a zároveň svou kapacitou pracovní síly v daném odvětví přesahuje 75% zaměstnanosti daného sektoru obce. Vytvořil jsem pro to příkaz (viz níže), který mi ale nevrací žádný výsledek. Byl by mi někdo schopen poradit?

Obec Odvětví Ukazatel

Bakov nad Jizerou 22 48

Bakov nad Jizerou 22 10

Bakov nad Jizerou 22 13

Blansko 22 104

Blansko 22 99

Brandýs nad Labem 22 0

Břeclav 22 5

Břeclav 22 31

SELECT Obec, ((MAX(Ukazatel) / SUM(Ukazatel)) >= 0,75)

FROM Tabulka

WHERE Odvětví = 22

AND Ukazatel >= 20

GROUP BY Obec

ORDER BY Obec;

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback