Problém s antivirem   otázka

Offtopic

Dobrý den,

udělal jsem si prográmek ve VB.NET 2005 (Framework 2.0). U mě na XP to běží v pohodě, ale u kamarádů (na Vista a 7) s antivirama (Avast) naběhne okno, že je program nebezpečný a jestli jej chtějí spustit v Sandboxu.

Je možnost tomu nějak zamezit?

Děkuji.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Start/Ovládací panely/Programy a funkce/Odebrat Avast.

Zbavte se této parodie na antivirus a zbavíte se podobných problémů. Nejste první ani poslední, kdo si na ten odpad stěžuje.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

To jsem kamarádovi taky říkal, ale on má názor, že jde o trojského koně a co mu řekne antivirus (Avast), to je pro něho svaté, jako pro většinu lidí.

Neexistuje tedy nějaká možnost, třeba vyexportovat ten program v novějším VB NETu než 2005?

Děkuji.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Zkompilovat jej můžete v nejnovější verzi Visual Studia, ale pochybuji, že to antivirový software vezme v potaz. A opravdu, antiviry jsou velmi nedokonalé, spousta běžného softwaru používá (a musí používat) podobné techniky jako počítačové viry k běžné činnosti a strojově rozlišit co je v pořádku a co je škodlivé je nelehký úkol. Ukázkou budiž samotné antiviry, které se v principu samy chovají tak, jak by se jim u jiného softwaru nelíbilo (proto se často bijí antivirové produkty různých společností - technicky vidí v sobě navzájem hrozbu, už to stačí, není ani třeba do toho motat konspirace na téma konkurenčího boje jako důvodu pro identifikaci konkurečních produktů jako potencionálně škodlivého softwaru). Možná by neuškodilo provést mezi přáteli malou osvětu, protože spoléhat pouze na obsah stavového okna antiviru je čiré bláznovství.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Nebude to lehký úkol :-)

A co například obfuskace (EAZ Fuscator .NET Assistant) jak na to nahlíží antiviry? Není možné, že si jim to taky nelíbí?

Děkuji.

nahlásit spamnahlásit spam 0 / 2 odpovědětodpovědět

Common Language Runtime musí umět kód nějak interpretovat, takže obfuskace se týká vyloženě human-readability kódu a dá se říct, že z pohledu stroje není proti obfuskovanému kódu a původnímu kódu velký rozdíl. Nepředpokládám, že antiviry budou mít s obfuskovaným kódem problém a pokud ano, půjde o statisticky marginální podíl ze všech identifikací hrozeb.

Pokud opravdu stojíte o to vyřešit potíže se svou aplikací a jste si jist tím, že software nebezpečný není, asi nejsnazší způsob bude zaslat aplikace k analýza do laboratorního oddělení výrobce antovirového softwaru. Solidní společnost by měla vzorky určené pro identifikaci hrozeb aktuálně upravit pokud se ukáže, že způsobují falešné poplachy.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Děkuji za odpověď, zní to zajímavě, ale nevím, jestli by se se mnou bavili. Nejsem žádná firma, občas udělám nějaký malý prográmek pro kamarády.

Na vašem foru jsem se dočetl o podepsání assembly - udělal jsem pomocí signing -> sign assembly a vytvořil soubor .key. Že jsme pro systém neznámý vydavatel už zadarmo nezměním :-), ale možná něco dělám špatně. Pokud ano, tak co, už jsem zoufalý :-)

Děkuji.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Můžete si samozřejmě vytvořit skutečný self-signed certifikát, kde si zadáte společnost jakou chcete, takový certifikát ovšem nebude mít důvěryhodného vydavatele (podepsán sebou samým a ne certifikační autoritou).

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Aha, i to je pro mě další pokrok :-)

Mohl byste mi poradit, jak se tento certifikát vytvoří? Popř. jestli musí se k tomu stáhnout nějaký program?

Děkuji.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Makecert je součástí Windows SDK.

http://www.microsoft.com/download/en/det...

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/...

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Děkuji, podívám se na to.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Co má společného obfuskace kódu s prováděním kódu?!

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Někde jsem zaslechl, že by to také mohlo mít vliv, tak jsem to jen nadhodil :-)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Nemá to žádný vliv, zaslechl jste blbost.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback