Ošetření chyby   zodpovězená otázka

VB.NET, ADO.NET, WinForms, Databáze

Dobrý den, potřeboval bych radu ohledně ošetření chyby, která vznikne za běhu programu.

V mém programu mám objekt DataGridView, který je propojený s databází(MS Access). V databázi mám nastavené sloupce pro určité údaje (datum, měnu, apod.). Když uživatel zapíše do DataGridViewu údaje v nesprávném formátu, např. datum, zobrazí se chybová hláška. Jak mohu tuto chybu ošetřit, v jaké proceduře?

A potom jestli mohu uživatele navést ke správnému zadání něčím, jako DateTimePicker, aby si mohl vybrat datum a nemusel ho psát.

Děkuji za odpověď

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tohle se dá vyřešit třeba tak, že necháš uživatele vkládat hodnoty do databáze přes samostatný formulář s jednotlivými hodnotami a tam můžeš použít ty datetimepickery, numericupdown atd. Navíc to na tom formuláři můžeš všechno ošetřit.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Jo, o tom jsem přemýšlel,ale jinak to nejde?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

U datagridu je hodně eventů, které se dají použít. Na obecně špatně (nebo vůbec)zadanou hodnotu je tam myslím OnError. Pokud chcete kontrolovat konkrétní buňku, tak cellendedit a tam hodit třeba nějaký If.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Je to událost "DataGridView1_DataError" a je to tak, že zde chybu ošetřit.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Děkuju za odpovědi.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback