Uložení dat do doatabaze   zodpovězená otázka

Databáze

Dobrý den,

nevím zda-li tento příspěvek dávám do správné cekce, tak se popřípadě předem omlouvám.

Chtěl ybch se dotazat na způsob práce s daty uloženými v MSSQL v MS Access. V accessu jsem vytvořil tblZakaznici, tblOdberatele a vytvořil formulaře. Chtěl bych se optat, co je lepší. Rozdělit databazy a čast s tabulkami přesunout na MSSQL nebo to udělat v nerozdělene databazy?.

Ještě by mě zajimalo jestli jde vůbec v accessu udělat to aby tabulky byli v MSSQL a pracovalo se s nimi přímo ve formulářích. Jednou jsem tak narychlo zkoušel přesunout data na SQL, ale při přidání nového záznamu ve formuláři v accessu se záznam nepřenesl do SQL.

nahlásit spamnahlásit spam 0 / 2 odpovědětodpovědět

Dobrý den,

jestli jsem pochopil váš dotaz správně, tak bych vám doporučil, aby jste tyto dva produkty nemíchal dohromady. Pokud se snažíte udělat nějaký interface v Accessu, tak použíjte Access samotný bez MS SQL.

Ovšem pokud máte projekt, který je pro více uživatelů a data musí být aktualizována okamžitě, pak se vám teprve vyplatí použít MS SQL a navíc bych to nepropojoval s Accessem, ale buť s webem nebo si můžete napsat Windows Form Application, kterou si můžete upravit jak chcete.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

No abych to upřenil. Dělám menší účetní systém se skladovou databazy. Dělám to v accessu, protože zatím umím nejlépe v něm.

Databaze by měla být přístupná pro max 3pc. Ukládat tabulky do SQL na jedněch stránkách doporučovali protože že není omezena kapacita accessu, access pojme jen 2GB dat.

Do budoucna bych chěl tuto databazy přepsat v nějakém v hodnějším programu, respektive vytvořit přímo aplikaci, ale na to mé schopnosti zatím nestačí. Doporučoval by jste se učit např ve visual studiu?

Nejlepší pro začátek bude asi dát databazy na sdílený disk a rozdělit ji.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Visual Basic je asi nejjednoduší jazyk, který se můžete naučit tak, aby jste mohl psát aplikace, které by měly být nějakým způsobem složitější.

Být vámi, tak bych si udělal Windows Form Application, která by databázi (MS SQL) spravovala.

Přímo na tomto webu je 20ti dílný seriál "VB.NET od začátku" od Tomáše Hercega. Následně si najděte jak se používá SQLCommond a SQLConnection.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback