Změna řádku pole   zodpovězená otázka

VB.NET

Dobrý den,

měl bych jeden dotaz, obdobná věc se zde řešila pár dní zpět, a tazateli se dostala perná odpověď.

Pokusím se tedy zeptat co nejpodrobněji abych také nebyl haněn.

Řeším nyní situaci jakéhosi stavu. Mám ve formuláři tabulky Fakturace a Stav propojene relací FakturaceStav - Stav. Tabulka stav obsahuje pouze pole ID kterym je propojena s polem IDstav v tabulce fakturace. Snad je to srozumitelne.

Nyní bych potřeboval ve formuláři udělat to, aby při klinknutí na tlačítko "vygenerovat pdf" posunulo pole stav o jedno dopředu, ale poze pole stav, ostatni pole ve formulaři aby zůstali stejná.

Kod pro vygenerování pdf jsem s pomocí googlu a truchu ladění udělal takto:

Dim ShowPdf As Boolean

            Dim DestPath As String

            'Cesta kam se pdf ulozi'
            DestPath = "C:\" & "Data\"

            ShowPdf = True
 DoCmd.OutputTo acOutputReport, "sesFakturaProdej", "PDFFormat(*.pdf)", DestPath & [CisloFaktury] & ".pdf", ShowPdf, , , acExportQualityPrint

Pro přechod pole stavu bych použil tento kód který by byl zapsán po události click

Private Sub btnTlacitko_Click()
DoCmd.RunCommand acCmdRecordsGoToNext
End Sub

Samozřejmě by byli vloženy další řádky s ošetřením případných chyb nebo podmínek kdy se stav změnit může.

Potřeboval bych trochu poradit jak tento kód poupravit aby došlo akci změnu řádku o jeden dolů. Tento kód způsobí změnu všech polí ve formuláři o jedno pole.

Doufám že jsem to napsal pochopitelně a ne nijak stupidně.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Tak jsem na to přišel úplně jedoduše, že mě to nenapadlo hned.

Private Sub btnFakturovat_Clik()
Me![IDStav] = 2
DoCmd.OpenReport "Faktura", acViewReport, "IDFaktury=" & Me.IDFaktury
End Sub

nahlásit spamnahlásit spam 0 / 2 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback