Připojení k databázi Acces a 64-bit.Windows   otázka

VB.NET, Databáze, Office

Dobrý den,

mám na počítači Windows Home 7 32-bit. nainstalován Visual Basic 2010 EE. Dělám jednoduchý program,kde přes OleDbConnectionb přistupuju k accesovským souborům typu ".mdb".Vše mi na 32-bit.verzi funguje.Když zkompilovaný program přenesu na 64-bit.verzi Windows Prefesional, tak mi to píše chybu:

Zprostřšedkovatel Microsoft.Jet,OLEDb.4.0 není registrován v místním počítači

Můžete mi prosím poradit,co s tím.Když ten sám zkompilovaný program přenesu na kterýkoliv počítač s 32-bit Win7,tak vše funguje.

Děkuji

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Zřejmě není k dispozici 64bitová verze příslušné knihovny. Pomoct by mělo nastavit ve vlastnostech projektu Target CPU na x86 na kartě Compile (Advanced Compile Options).

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Já mám Visual Basic 2010 Express Edition a v kartě Compile (Advanced Compile Options) nemám vlastnost "Target CPU".

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tohle musí obsahovat i Express verze, je to někde ve vlastnostech projektu.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

v EE tato položka není. automaticky kompiluje na AnyCPU. pro VB2008EE stačilo upravit ručně soubor aplikace.vbproj a do ní přidat dva řádky. a to do sekcí:

<PropertyGroup Condition=" '$(Configuration)|$(Platform)' == 'Debug|AnyCPU' ">
a
<PropertyGroup Condition=" '$(Configuration)|$(Platform)' == 'Release|AnyCPU' ">
přidat
<PlatformTarget>x86</PlatformTarget>

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Zkoušel jsem přidat "PlatformTarget>x86</PlatformTarget>" do vbproj,ale nepomohlo to

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Návod v angličtině je zde:

http://social.msdn.microsoft.com/Forums/...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback