Jak ztlumit System.Console.Beep a nebo jít přes zvukovku?   otázka

VB.NET

Dobrý den,

rád bych poprosil o pomoc. Mám rozepsanou malou aplikaci kde potřebuji přehrát různé tóny které jsou definované jako výška tónu v Hz a trvání v ms. Výborně na to mi celkem funguje System.Console.Beep (Hz,ms) potíž je v tom že tón je moc hlasitý a nejde to nijak ztlumit :o) prostě repráček na MB desce. Nechci použít System.Media.Soundplayer protože potřebuji aby tóny bylo možné zadávat číslama jako výška a délka a ne přehrátím samplu.

Otázka: lze nějak velmi jednoduše donutit například zvukovku aby přehrála jen tón o daných parametrech? Prostě něco jako Beep ale přes zvukovku a nebo je jiná možnost?

nahlásit spamnahlásit spam 0 / 2 odpovědětodpovědět

Zkuste toto:

www.vbnet.cz/snippet--79-prehravani_tonu...

nahlásit spamnahlásit spam 2 / 2 odpovědětodpovědět

Díky za tip ale to jsem zkoušel než jsem psal dotaz. Výsledek byl bohužel stejný jako System.Console.Beep šlo to opět přes reprák Motherboardu a tudíž bez možnosti ovlivnit hlasitost. Možná je to i tím že to běží na Win XP. Případnou změnu OS ale zatím nemůžu nijak ovlivnit a tak proto se snažím to nějak prohnat zvukovkou protože tam se Volume ovlivnit dá.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Beep se dle mého ztišit nedá.Jde jen vypnout.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Jasně, šlo by to ztišit jen hardwarově přes nějaký odpor k repráčku což je prasárna :o) jak to ale udělat třeba přes zvukovku (MIDI??..jinak) aby to vygenerovalo čistý tón podle zadaných hodnot jako beep (Hz, ms)?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Myslím, že ani vypnout - nastavení PC Speaker - ztlumit od nějaké doby ve Windows nefunguje.

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

Vypnout samozřejmě jde.Ztlumit nikoliv.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ja tedy jde ve Windows XP to "pípátko" vypnout? V Ovládání hlasitosti mám PC Speaker - to asi není ono, protože nemá na nic vliv.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tak pokud jste to zkoušel ve Windows XP tak není co řešit...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback