Pořadí prvků   otázka

VB6/VBA

Ahoj!

Potřeboval bych poradit jak ve VBA dostanu prvek Image před

Multipage.Pořád mám Image schovaný za tím Multipagem.Přes Format/Order... se mi to nějak nedaří,nevím co dělám špatně.

Díky

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Hledej něco na způsob ZOrder či BringToFront...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Jestliže vložíte Multipage např. v Excel sešitu přímo do listu, pak objekt nefunguje jako kontejner a Image do žádné z Page nevložíte.

Vložte v Editoru VB formulář (menu Insert / UserForm) a teprve do něj Multipage. Pak můžete do jednotlivých stránek (Page) Multipage vkládat další objekty a o jejich pořadí vůči Multipage se nestaráte.

Formulář můžete zobrazovat makrem (Show, skrýt s Hide) třeba z tlačítka anebo zobrazit při otevření sešitu

  Private Sub Workbook_Open()
       UserForm1.Show
  End Sub

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Omlouvám se,ač jsem se snažil,tak jsem zapoměl dodat podstatné věci a to,že používám formulář(Userform),na ten vložím multipage a potom na formulář i Image(ne do multipage).Při spuštění potřebuji mít zobrazen na formuláři Multipage a částečně přes něj i Image(ale ne v něm,pokud možno..).Snad jsem to napodruhé napsal

už pořádně.Právě to Order.. a Front.. mi u multipage nefunguje!

Díky

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Opravdu neposkytujete potřebné informace . Napsal jste VBA, ale ne v čem (Excelu, Wordu...). Pokud v Excelu, pak zkusil experimentovat.

Potřebujete obrázkem překrýt část Multipage, ale nevím, zda má obrázek Multipage přesahovat nebo ne. Kdyby ne, pak snad není důvod, aby nebyl na stránce Multipage.

Kdyby měl Image přesahovat Multipage, pak to s ním asi opravdu nejde. Image zřejmě není pro Multipage "rovnocenný partner" a před něj se nedostane. Ale další Multipage jistě ano, může mít na stránce obrázek na celou velikost stránky, nemusí mít ouška a tak může vypadat stejně jako Image. Může mít proti hlavnímu libovolnou pozici, může tedy překrývat i jen část prvního...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Jde to a dokonce jednoduše s Frame místo Image!

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

No nechci být štoural,je pravda,že jsem měl uvést pro co to je,jestli Excel nebo Word(omlouvám se),ale myslím,že v tomto pro oba případy VBA s formuláři pracuje stejně.Psal jsem,že potřebuji Image před Multipage(ale ne ho vložit do něj),tudíž je asi jedno jestli ho překrývá celou plochou,nebo jen z části...

Ale prvek Frame,jak se zdá by měl naprosto vyhovovat, óóó jak jednoduché.

Děkuji

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback