Připojení k SQLEXPRESS   otázka

VB.NET

Zdravím vážení,

naistaloval jsem SQL server 2008 a snažím se připojit k serveru. Bohužel neúspěšně.

V "SQL serveru management Studiu" při snaze o připojení dostanu níže uvedenou hlášku:

TITLE: Connect to Server

------------------------------

Cannot connect to .\SQLEXPRESS.

------------------------------

ADDITIONAL INFORMATION:

Při vytváření připojení k serveru SQL došlo k chybě související se sítí nebo s instancí. Server nebyl nalezen nebo nebyl přístupný. Ověřte, zda je název instance správný a zda je server SQL nakofigurován, aby povoloval vzdálená připojení. (provider: Síťová rozhraní SQL, error: 26 - Chyba při vyhledávání zadaného serveru či instance) (Microsoft SQL Server, Error: -1)

Nemáte někdo zkušenost v čem je chyba ?

Díky

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Snažíte se připojit k lokální nebo vzdálené databázi?

Pokud k lokální, vytvořte si třeba v Dokumentech nový textový soubor a přejmenujte koncovku na ".udl", pak soubor otevřete. Zobrazí se dialogové okno "Data Link Properties". Na záložce Connection napiště přístupové údaje a jméno databáze a klikněte na Test Connection. Vše by mělo proběhnout v pořádku a když dialog potvrdíte, a otevřete si obsah UDL souboru, bude uvnitř správný connection string pro připojení.

Pokud jde o vzdálenou databázi, může být problém v tom, že z ní nepřistupujete z hostingového serveru. Absolutní většina hostingů nepovoluje připojení k databázi odjinud než z vlastních serverů a poskytuje online rozhraní pro administraci databáze. V tomto rozhraní bývá možnost importoval SQL soubor, takže když si v Management Studiu nadesignujete databázi a vygenerujete si z ní skript, můžete ho tam nahrát. Váš software nebo službu pak můžete testovat proti lokální databázi (s connection stringem, který se vygeneruje do UDL) a vzdálená databáze bude mít stejné schema, takže v produkci jen změníte connection string na vzdálenou databázi a přenesete službu na server.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Sanžím se připojit k lokálnímu serveru. Dík za radu, ale nezdařilo se.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Běží vůbec SQL srvr,je otevřený port?Je port standardní?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Pokud si přečtete dále uvedený článek, budete schopný server nakonfigurovat a budete mít představu o připojení k němu.

http://www.vbnet.cz/clanek--141-stoparuv...

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Díky za radu, ale obávám se, že to jsem již provedl. Asi mi nezbute než sformátovat C a vše znouvu nainstalovat.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Vzpomínám si, že kdysi jsem řešil stejný problém a pomohlo mi kdesi v konfiguraci SQL Serveru povolit jakýsi vzdálený přístup. Bohužel to už bylo tak dávno, že si nepamatuju žádné podrobnosti, jen to, že se jednalo o verzi 2008 Enterprise.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

"Povolit vzdálený přístup" stejně udělalo pouze to, co jsem popsal ve článku. Tedy povolit a nakonfigurovat TCP/IP připojení.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

To nemůžu potvrdit ani vyvrátit, protože už si to skutečně nepamatuju, SQL Server nemám nainstalován a do virtuálu se mi ho jenom kvůli tomu cpát nechce.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Zkontrolujte:

Máte povolený shared memory přístup?

Běží služba SQL Serveru?

Restartoval jste od změny konfigurace službu SQL Serveru?

Ověřte, že se jmenuje instance SQLEXPRESS? Nejedná se o defaultní instanci?

Zkuste se připojit k "." místo ".\SQLEXPRESS".

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Předně díky za rady, postupně to zkouším, ale když spustím "SQL Installation Center" dostanu hlášku, že došlo k neošetřené vyjímce. Chybí soubor "C:\.... \user.config line 5" Na uvedeném místě jsem našel soubor "user.config" Přejmenování a uložení jako.. nepomohlo.

No a služba SQL serveru nenachází žádnou položku.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tak nakonec se zdařilo. Jen popíšu postup. Vygoogloval jsem návod, který říkal " Smazat na C"\.....\ user.config" který je místo požadovaného user.config line 5. To jsem udělal a reinstaloval celý SQL server 2008. No a už to funguje.

Děkuji všem za pomoc.

Jan

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback