VB6 do VB 2010 - jak na to   zodpovězená otázka

VB.NET, VB6/VBA

Hledám na Googlu jak mám předělat můj starší projekt z VB6 do VB 2010. Všude se jen píše jak to nelze zautomatizovat a čím vším se to liší.

Já bych potřeboval, aby se mi v prostředí VB 2010 zobrazili původní soubory, abych měl představu co ten program před tím vlastně všechno řešil. Dál bych prováděl úpravu kódu ručními úpravami pro nové .NET .

Nejde nějak přitáhnou do nového projektu VB 2010 formuláře a moduly z VB6?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Verze 2008 má automatický konvertor projektů z VB6. 2010 ne?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

moduly jo jo jsou texty a daji se v pohode kopirovat. S formularema uz to bude horsi.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Soubory VB6 jdou číst i v Poznámkovém bloku (včetně *.frm). Stejně tak jdou všechny soubory otevřít ve VB 2010 (Open File). Na rozdíl od Poznámkového bloku se zobrazí kód stejně jako kód VB .NET, ale samozřejmě s hromadou chyb.

VB 2010 Express převodník (konvertor zmíněný p. Linhartem) neobsahuje, verze VB 2008 Express konvertor obsahovala. Nevím, jak v plném VS.

S převody jsem se nikdy moc nezabýval, ale vím, že něco se dá u Microsoftu najít, možná i u třetích stran - zkuste projít

http://www.microsoft.com/en-us/download/...

http://msdn.microsoft.com/en-us/vstudio/...

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Neví někdo, co přesně dělá ten nástroj InteropToolkit?

Mně při instalaci hlásí chybu že nemůže cosi zapsat do programfiles, tak nemohu vyzkoušet sám. Jen jestli má cenu se tím v souvislosti s převodem z VB6 více zabývat.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback