Aktualizace spojení s databází   otázka

SQL

Ahoj, potřebuju poradit. Mám aplikaci, vytvořenou ve VS 2010, která je propojená s databází v Accessu. Databázi jsem vytvořil přímo v Accessu a veškeré změny provádím tam. Když však změním název sloupce nebo sloupec přidám nebo zruším, samozřejmě se to do aplikace nepromítne. A to je můj problém. Záznamy se aktualizují, ale jak udělat, aby se mi aktualizovala i struktura databaze v připojené aplikaci. Data jsou v aplikaci zobrazena pouze pro čtení, není tam žádná možnost jejich úprav a ani neuvažuju o tom, že by se to dělalo přímo tam. Díky za radu. Honza.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Použijte Data Binding a všechny změny se budou projevovat automaticky.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

S databází mám svázaný pouze ListBox. Když dám Refresh, aktualizuje se mi Server Explorer, ale neaktualizují se prvky DataSet a TableAdapter, tam zůstanou např. staré názvy sloupců. Něco dělám špatně, ale nevím co.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback