zapnutí pc   otázka

Hardware, Office

Dobrý den, mám následující hardwarový problém:

Když zapnu počítač, tak se asi po 5 vteřinách hned vypne, a hned zase zapne. Na monitoru se nic nezobrazuje. Myslel jsem si, že je to grafickou kartou, ale i když jsem ji vytáhnul a pc spustil, problém zůstal.

Nevíte někdo čím by to mohlo být?

A další dotaz, pokud budu chtít použít operační paměť z tohoto počítače v jiném, jaká může být šance, že jsou funkční? A když s nimi něco bude a dám je do funkčního počítače, mohu ho poškodit?

Děkuji

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

A ještě jeden dotaz, podobný jako s operační pamětí.

Co když dám do funkčního pc nějakou "možná" poškozenou grafiku?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Většinou se pc nezapne a k tomu prvnímu dotazu: máte na základní desce diagnostické diody?

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Diagnostické diody tam nemám.

Takže když dám to počítače nějaký poškozený hardware, nemůže se stát, že kvůli grafické kartě nebo RAM mi ve zbylé části PC něco shoří, vyzkratuje nebo se nějak poškodí?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Pokud tam dáte grafickou kartu nebo operační paměť, které nejsou v pořádku, nemělo by se stát nic horšího, než že se PC prostě nezapne. Chyby, které by mohly vést k destrukci hardwaru jsou hlavně doménou zdrojů. To, že se počítač tak rychle vypne může být způsobeno i grafikou, i pamětí. Dokonce i diskem, takže pokud nemáte náhradní díky, o kterých víte, že jsou funkční, budete muset mít trochu štěstí, aby se Vám povedlo vyloučit, v čem je problém. Pokud PC nenaběhne s vyndanou grafikou, zkuste tam nechat třeba jen jeden paměťový modul, pokud používáte dva (a prostřídejte je). Paměť se dá také diagnostikovat pomocí http://www.memtest.org/

nahlásit spamnahlásit spam 2 / 2 odpovědětodpovědět

Počítač již opravovat nehodlám. Jednak na to nemám hardware, navíc je to počítač který jsem měl doma navíc. Je už starší, a mám také notebook, takže se toho počítače spíš chci zbavit.

Jediné, co bych si z něho rád nechal a používal v mém stávajícím počítači je akorát ta grafika a RAM.

Počítač bez grafické karty taktéž nenaběhne.

Ještě dodatek - na počítači se původně rozbila grafika. Dělala na monitoru zelené čáry. Vyměnil jsem ji, a systém přeinstaloval. Již instalace trvala podezřele dlouho. Při instalaci byly chvíle, kdy počítač nic nedělal (nebyla slyšet práce disku, nesvítila dioda disku, nebyla slyšet CD menanika) bylo to asi 5 minut, a potom se to vždycky jakoby probralo. Po instalaci počítač fungoval v pohodě, ale asi po 4 hodinách jsem ho vypnul, a už nezapnul. monitor nešel, po 5 vteřinách se vypne a ihned zase zapne a běží, ale monitor nejde, a pc ani nepípne.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Problem ktory popisujete mi nepride ako grafika alebo RAM...

pravdepodobne mate problem so zakladnou doskou alebo zdrojom... ja by som zacal tam...

skuste RAM zapojit do Vasho druheho pocitaca a nasledne aj grafiku

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:  
Heslo:  

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback