Vytvoření a následné otevření souboru .txt   otázka

VB.NET, .NET

Dobrý den,

píši program, ve kterém potřebuji smazat, vytvořit a následně používat vytvořený soubor .txt. Smazání a vytvoření klapne bez problémů, ale při následném otevření mi program hlásí chybu, ve které uvádí, že je soubor využívám jiným programem, ale při jakémkoliv zkoumání jsem nepřišla na to, jakým programem je soubor používán. Řešila jsem to již s mnoha lidmi, kteří programování ve VB 2008 rozumí, ale nikdo na to nepřišel. Na jiných diskuzních fórech se mi také nedostalo odpovědi. Jste moje poslední naděje.

Předem děkuji za příspěvky.

Jelínková Iveta

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Jak soubor mažete, vytváříte a otevíráte? A kde je soubor umístěn? Chtělo by to kousek kódu. Pokud to děláte podle algoritmu, který jste popsala, tedy smazání, vytvoření, otevření, je tam prostor pro I/O chyby. Záleží na tom, jaký způsob jste zvolila. Doporučuji Vám místo mazání soubor přepsat a vzhledem k tomu, že jde o textový soubor, můžete tak učinit velmi snadno:

System.IO.File.WriteAllText("C:/soubor.txt", "nový obsah")
System.Diagnostics.Process.Start("C:/soubor.txt")
nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Přesně tohle jsem potřebovala. Děkuji mnohokrát.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Není potřeba ho mazat, stačí ho přepsat. Pokud je již otevřen jiným procesem, tak s tím nenaděláte nic, maximálně tak zachytit vyjímku IOException a informovat uživatele. Při otevírání souboru lze specifikovat, jaká přístupová oprávnění (čtení, čtení/zápis, nic) k němu mají mít ostatní procesy, to je také potřeba brát v úvahu.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback