MenuStrip mimo formuář   zodpovězená otázka

VB.NET, WinForms

Navrhl jsem formulář u kterého jsem definoval Size, MaxSizea, MinSize a další vlastnosti. Nyní do něj chci přidat MenuStrip, ale ten se mi tvrdošijně vytváří mimo formulář (nemyslím tu ikonu v šedé oblasti komponent, ale obdélník v návrhové oblasti).

Na druhém formuláři který jsem si pokusně založil se mi MenuStrip udělá správně v horní části formuláře.

Zřejmě na tom prvním formuláři je nějaké nastavení, které brání tomu aby se ten MenuStrip do něj zapsal.

Nevíte někdo co to může způsobovat?

PS: Jak u mého předchozího dotazu změním stav na Zodpovězen?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Nevypnul se Vám nějakým způsobem Dock? Zkuste tomu MenuStripu nastavit vlastnost Dock na Top, pokud tak už není. Také sem zkuste poslat screenshot a vypsat, které vlastnosti jsme proti výchozím hodnotám změnil a jak.

Dotaz označíte za vyřešený tak, že najdete příspěvek, který jej zodpověděl a u něj je odkaz Označit jako odpověď pod obrázkem uživatele, který otázku zodpověděl.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Bohužel sem asi obrázek připojit nejde, a nevím kam bych jej mohl vystavit na net.

Vyzkoušel jsem DOCK na tom MenuStrip a pokud zadám Bottom, tak se na formuláři dole objeví. Ostatní volby jej umístí mimo formulář.

Na formuláři kam chci Menu umístit jsem měnil toto:

AutoScaleMode = Font

Localizable = True

MaximizeBox = False

MaximumSize = 600;350

MinimumSize = 600;350

Padding = 45;330;0;0

Size = 600;350

SizeGripStyle = Show

Text = Overeni

Je pravda, že třeba funkci toho Padding nechápu, ale když jej dám na 0;0;0;0, tak mi zmizí Label. Tak to raději nechávám tak jak to je.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Je to tím Paddingem. Padding definuje mezeru vlevo;nahoře;vpravo;dole, která zajistí, že nebudou komponenty namačkané na okraje. Proto se Vám to chytilo dole, tam je 0. Padding bych na Vašem místě nastavil na nuly, protože MenuStrip určitě chcete mít až u kraje nahoře. Pokud Vám tam odjíždí nějaké komponenty, Dejte jim Left a Top o tolik větší, o kolik zmenšíte Padding (45;330) a pokud jsou zadokonavné nebo zaanchorované, můžete je dát do Panelu, kterému nasavíte ten Padding, který odeberete formuláři.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Mé pokusy s nastavením vlastností formuláře dopadly tak, že mi formulář už nešel otevřít v režimu Design. Psalo to asi 9 chyb, které odkazují na nedefenovaný MenuStrip1. Když jsem ty řádky vymazal, tak formulář v režimu design otevřít jde, ale již tam nejsou tlačítka a labely které tam byly před tím.

Děkuji za snahu mi pomoci, ale už to neřešte, navrhnu ten formulář celý znova. Snad se nový formulář podaří.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Bohužel tohle není vzácnost u Visual Studia. Někdy se to dá opravit v Designer kódu formuláře (Form#.Designer.vb), ale nejednou jsem navrhnoval fomulář od základů také.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback