Vývoj apliakce pro provoz na term. serveru   otázka

VB.NET

Dobrý den, píšu aplikaci ve VB.NET, jedná se o aplikaci typu Client-Server. Narazil jsem však nyní na společnost, která požaduje nasazení této aplikace na terminálovém serveru (citrix). Máte někdo s touto technologií zkušenosti? Liší se nějak vývoj aplikace pro lokální instalaci vs. terminál? Na co si dát pozor?

Děkuji za info.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tak moment. Aplikace poběží na tom serveru, nebo na těch virtualizovaných desktopech?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Na virtulizovaných desktopech.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Nevidím tam žádný problém. IT oddělení připraví virtuálku s předinstalovanou aplikací a pak se jen rozdistribuje na klienty. Z hlediska aplikace není žádný rozdíl mezi skutečným a virtualizovaným systémem.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ok, děkuji za odpověď.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Jen si u dané firmy zjistěte, zda a jak moc omezuje různá práva ve smyslu ukládání aplikačních dat. Často se to totiž řeší tak, že virtualizované stroje neobsahují standardní složku dokumentů a nebo do ní uživetelé nemají přístup (uživatelé mohou mít práva pro zápis pouze do jedné, předem určené, složky).

Další věc se kterou jsem se v Citrixu setkal bylo, že sice šlo ukládat aplikační nastavení, ale denně se nastavení automaticky promazávalo.

A za třetí, aby se ulehčilo serverům, bývá na virtuálních strojích zjednodušena grafika (méně barev, menší barevná hloubka). Tomu je případně potřeba přizpůsobit UI aplikace (setkal jsem se s tím že třeba ne všechny popisky byly čitelné atd.).

Ale jinak se toho nebojte, obecně se pro virtualizované prostředi vyvíjí lépe, protože předm znáte konfiguraci všech "strojů" a ta je všude stejná (i když jsem se setkal s vyjímkou, ale to byl spíš problém s nastavením sítě).

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback