Předávání informací mezi různými aplikacemi   zodpovězená otázka

VB.NET, I/O operace

Dobrý den, mám problém a nevím jak na něj. Problém spočívá v tom, že mám 2 různé aplikace s koncovkou .exe A jak udělám, že když v 1. aplikaci změním např. text v textboxu, tak aby se mi ten nový text objevil v textboxu 2.aplikace ? Koukal jsem na foru a nikde jsem to nenašel, tak se ptám. Byl bych rád za každou radu. Přeji pěkný Štědrý den !

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Komunikace mezi aplikacemi (procesy) se dá dosáhnout několika způsoby. Z toho co mě zrovna napadá by byl asi nejvhodnější .NET Remoting, což je v podstatě vzdálené volání procedur použitelné i v rámci jednoho počítače. Vzhledem ke komplexnosti to nemusí být pro začátečníka jednoduchá záležitost. Dalšími možnostmi (které se mi ale nezdají tak čisté) by bylo například zajistit aby aplikace naslouchala na určitém portu, nebo posílat zprávy (Windows Messages) pomocí Win32 API v rámci procesů.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Máte pravdu, komunikace mezi aplikacemi není už bohužel tak triviální jako ve VB6. Pokud má ale autor příspěvku jazykové znalosti, doporučuji tento článek:

http://www.eggheadcafe.com/articles/2005...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Děkuji za rady, už se s tim doufám nějak poperu :D Pěkný zbytek dne !

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback