Generování mnoha PDF souborů najednou   otázka

Komponenty, Architektura, .NET

Ahoj,

mám ve své ASP.NET aplikaci evidované zákazníky a u každého zákazníka eviduji jednotlivé objednávky. V určitý moment potřebuji hromadně vygenerovat PDF soubory (jeden pro každého zákazníka) jkde bude seznam objednávek za určité období.

Potřeboval bych nakopnout jak na to. Jde mi o to že obsahově to PDF musí vypadat takto:

První stránka bude obsahovat souhrná pole jako kolik celkově provedl objednáve, za kolik peněz atd.

Druhá až x-tá stránka pak bude obsahovat tabulku, ve které budou vypsány všechny jednotlivé objednávky.

Normálně bych na to šel tak že si vytvořím PDF formulář a přes knihovnu PDF Sharp vyplním formulářová pole a uložím. jenže nevím jak řešit tu tabulku o x-řádcích (takový vyplnitelný prvek v PDF pokud vím není a klasický textový input asi nebude stačit).

Díky za každý tip který by mě posunul dále ;)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

A co soubor vytvořit v jiném formátu a do PDF jej finálně jen převést?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

A jaký formát navrhuješ, resp. máš s něčím takovým zkušenosti? Já bral jako alternativu vytvořit si šablonu v excelu do které by se nadatlovali programově ty data z aplikace a pak by se to převedlo do PDF, ale nikdy jsem to nezkoušel a neznám úskalí takové metody. Nerad bych se vydal do slepé uličky ;)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Dobrý den, mrkněte se na PDF Creator. Mám s ním dobré zkušenosti. Vytvoříte si šablonu v čemkoli co podporuje tisk (excel, word, texťák, image prostě cokoli), pak adresu toho souboru předhodíte pdf creatoru a vytisknete. Pokud si pohrajete s nastavením, je z toho celkem použitelný výstup. Příjemné je především to, že PDF creator má COM rozhraní, takže po naimportování referencí jde jednoduše ovládat přímo z Visual Basicu.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:  
Heslo:  

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback