Socket ukoncuje spojeni   otázka

VB6/VBA

Zdravim, rad bych se zeptal na chovani Socketu ve VB6.

Zjistil jsem, ze vzdy v celou hodinu mi socket automaticky ukonci nektere delsi dobu neaktivni pripojeni.

Napriklad pokud mi terminal odesila data na server v intervalu 1 minuta, pak se spojeni nerozpoji nikdy, pokud posilam data po delsim intervalu napriklad 20-30 minut pak se vzdy v celou hodinu aktivni spojeni na portech ukonci procedurou:

Private Sub Socket_Error(Index As Integer, ByVal Number As Integer, Description As String, ByVal Scode As Long, ByVal Source As String, ByVal HelpFile As String, ByVal HelpContext As Long, CancelDisplay As Boolean)

kde Number = 10053

pri dalsim pokusu o odeslani dat se musi terminal znovu prihlasit.

Zvlastni na tom je, se to nedeje nijak pravidelne ani na stejnych terminalech.

terminalu mam pripojeno cca 250 a kazdou hodinu mi odpoji jen nektere treba 10-20 kusu.

Nevite o co jde, nebo proc se ten socket takhle chova? proc v xx:00:00 a ne nejaky jiny cas?

Pro upresneni:

v terminalech jsou SIM od Vodafonu,

protokol tcp/ip,

Diky za jakykoliv nazor nebo nakopnuti.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Obligátní dotaz: Proč je to ve VB6 a ne ve VB.NET?

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Protoze se to zacalo vyvijet v dobe kdy .net nebyl. a zatim neni duvod to predelavat.

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback