Pomoc s komponentpu GridView   otázka

VB.NET

Zdravím,

mám takový problém. Mám udělanou databazy v MSSQL, propojené tabulky a nyní se snažím ve Visual Studiu udělat aplikaci která by tuto databazy ovládala. Můj problém je v tom že nejsem schopu v komponentě GridView zobrazit data ze dvou tabulek odberatele, odberatele adresy. V Querybuilderu si udělám dotaz který by to zobrazoval, tam je vše OK, ale ve formuláři v GridViewru se to nějak nezobrazuje, zobrazuje se jen sloupce z tabulky odberatele.

Dříve jsem dělal spíše s Accessem, takže s Visual Studiem se nyní seznamuju. Mohl by mi někdo pomoci s tímto problémem?

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Jak a čím plníte GridView?Jak vypadá dotaz?Máte správně nastaveny sloupce v GridView?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Dělám následující postup.

- Připojím se k SQL databazy (klasicky přes Data/ Add New Data Source).

- Vytvořím komponentu DataGridView, dám Choose Data Set, vyberu příslušný data set a připojím tabulku Odberatele. Jakmile ji vyberu, tak se mi zobrazi možnost add query.

- Dám tedy Add Query, query builder a vytvořím následující dotaz:

SELECT Odberatele.IDOdberatele, Odberatele.IC, Odberatele.DIC, OdberateleAdresy.Ulice, OdberateleAdresy.CisloPopisne, OdberateleAdresy.PSC, OdberateleAdresy.Obec FROM Odberatele INNER JOIN OdberateleAdresy ON Odberatele.IDOdberatele = OdberateleAdresy.IDOdberatele

- Pojmenuji nový dotaz. Nyní když jsem to zkoušel tak se mi začala vracet hláška něco jako že se scháma vrátilo na základní dotaz. Jinak když se hláška neobjevila, tak jsem uložil a chtěl zobrazit a zobrazila se jen tabulka odberatele.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback