programovani   otázka

VB.NET

Zdravím profesionálov . Potreboval by som vo VISUAL BASIC-u 2010 uložiť do programu čísla asi tak 3000 a pár reťazcov , tak aby som ich nemusel pri každom spustení pracne zadávať . Kedysi dávno som to robil na ATARI cez príkazy DATA , cyklus , READ , RESTORE a samozrejme DIM . Teraz po rokoch sa k tomuto problému musím vrátiť . Tak vás prosím poradiť nejaký postup , poprípade naznačiť nejakou stručnou ukážkou ako to mám urobiť .

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

Dobrý den, můžete si to buď uložit klasicky do textového souboru a při spuštění to vždycky načítat.

Trošku rozveďte ten problém, na tohle Vám nikdo nic konkrétního neodpoví.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Vzhledem k tomu,že sám uvádíte,že naposledy jste programoval Atari,což je pár let zpět do pravěku.Tak bych Vám spíše doporučil,nijak ve zlém,se seznámit s OOP programováním a VB.net jazykem obecně a od začátku - pak snadno přijdete na to jak výše uvedené udělat ;-)

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Zdravím.To není pár rokov zpátky.To sú desaťročia a minulé storočie ;D ;D .Kúpil som VISUAL BASIC 2010 HANAKA aj HALVORSONA, takže pomaly sa musím dostať do obrazu.Ale radšej sa aj poradím ;) .

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Dobrý deň.Aby som to teda objasnil.Mám dosť veľkú množinu čísiel a pár reťazcov.Z nich podľa určitých kritérii treba vybrať určité množstvo či už čísiel,alebo reťazcov ktoré budú ďalej zpracované.Raz to může byť 100 čisiel,inokedy 2500.Možu sa nachádzať na začiatku,v strede,na konci databáze.Zaťiaľ nepoznám ani kritéria výberu.Viem že mi ušiel vlak,ale aspoň to chcem skúsiť.Kedysi práve na tom ATARI to bolo niečo podobné.Čísla som mal uložené pod DATA,vytvoril som pole(DIM),cez FOR-NEXT som načítal (READ) množinu akú som potreboval a ďalej s ňou pracoval.Viac neviem ako by som vám to mohol priblížiť.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Napadlo ma vytvoriť dve kolekcie( System.Collections.Generic.List ) - na stringy, a na čísla.

A tie serializovať do nejakého dátového súboru.Poprípade, ak nie je možné/vhodné rozdeliť tie hodnoty na čísla a reťazce, tzn. ak musia byť v jednom zozname, môžte spraviť jednu kolekciu stringov, a tam zamiešať aj čísla. Či je v stringu uložené číslo, môžete zistiť takto(miesto Integer dajte správny dátový typ prislúchajúci typu čísla:

Public Function IsInteger(ByVal str As String)
 Dim dummy As Integer
 Return Integer.TryParse(str, dummy)
End Function

Skúste si prejsť tieto odkazy:

Kolekcia: http://msdn.microsoft.com/en-us/library/...

Serializácia : http://www.codeguru.com/columns/dotnet/a...

Dátové typy : http://msdn.microsoft.com/en-us/library/...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Hop, v tom kóde som zabudol uviesť návratový typ funkcie.

Public Function IsInteger(ByVal str As String) As Boolean
 Dim dummy As Integer
 Return Integer.TryParse(str, dummy)
End Function
 
nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Zaťiaľ ďakujem,na tie webstránky sa pozriem.Ešte raz díky.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback