MVC4 Membership provider - práce s flagy   otázka

ASP.NET MVC

Zdrvím,

pro autentikaci a autentizaci používám Membership a Role provider, který MVC4 automaticky vygeneruje při zakládání projektu. Jedná se o form authentication.

ve web.config:

<authentication mode="Forms">

<forms loginUrl="~/Account/Login" timeout="2880" />

</authentication>

Otázka 1:

Cílem je celý web zabezpečit, aby byl přístupný až po přihlášení.

Teď musím v controlleru u každé metody volat Flags ([Authorize], [AllowAnonymous], ...) a nedokážu si představit situaci, že to musím volat u každé metody - chtěl bych tento zápis flagu vypustit a zapsat authentication globálně (ideálně nenastavovat na serveru v IIS)

Otázka 2:

Pokud použiji zabezpečení celého webu, a použiji v controllerech u metod:

[Authorize(Roles = "Admin, Super User")]

tj. bez flagu: [Authorize]

bude aplikace stále bezpečná?

Otázka 3:

Když přejdu na stránku, kde nemám oprávnění (jsem autentizován), defaultně se ze šablon (View) zobrazuje stránka s přihlášením, tj.:

public ActionResult LogOn() {

return View();

}

Tuto šablonu používám na přihlášení, je proto možné "nějak ohnout logiku" do stavu: Jsem přihlášen, jdu na controller co nemám oprávnění - zobraz mi jinou šablonu s informací "chyba oprávnění"?

Děkuji, Petr

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback